Aktywność Osób Niepełnosprawnych - happening [aktualizacja]

W sobotę (13.06) na Placu Ratuszowym, odbył się II Festyn Aktywności Osób Niepełnosprawnych, którego celem było pokazanie osobom o różnej sprawności, że można wspólnie się bawić, a pełnosprawni mieli okazję m.in. doświadczyć trudów życia codziennego osób poruszających się na wózkach.

Chodzi też o to, by pokazać osobom pełnosprawnym, jak aktywne są osoby niepełnosprawne, a znowu osobom niepełnosprawnym, jak mogą być aktywne, co mogą robić mimo dość dużego uszczerbku na zdrowiu – powiedziała Lucyna Kornobys wymieniając m.in. jazdę na rowerach, na wózku, grę w siatkówkę na siedząco.

W trakcie festynu odbywały się mecze siatkówki na siedząco, w których udział wzięły zespoły reprezentujące  Karkonoską Państwową Szkołę Wyższą, Państwową Inspekcję, Pracy Urząd Miasta, oraz Medicor. Dzięki Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, swoich sił na wózkach mogli spróbować pełnosprawni przekonując się jak wiele barier architektonicznych napotykają na swojej drodze niepełnosprawni.

Na miejscu była również okazja skorzystać z bezpłatnego badania słuchu, porad Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Państwowej Inspekcji Pracy. Dla najmłodszych firma Vesna przygotowała gry i zabawy, a Jeleniogórska Straż Miejska miasteczko ruchu drogowego. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

organizator składa podziękowania dla sponsorów:
- Hipermarket TESCO - nagrody i słodycze dla dzieci
- Sklep Firmowy WAWEL - nagrody i słodycze dla dzieci i dorosłych
- Katarzyna i Krzysztof Wiśniewscy Centrum Rehabilitacji za ufundowanie karnetów na basen do Hotelu Mercury;
- Aleksandra Semenowicz Firma MARMED - Aparaty Słuchowe (bezpłatne badanie słuchu)  ;
- P.H.U. Medyk - sprzęt medyczny - nagrody dla dzieci i dorosłych
- Prywatne Centrum Kształcenia Kadr - nagrody dla dzieci;
- Urząd Skarbowy nagrody dla uczestników konkursu.