Jalenia Góra i Karkonosze na Winobraniu 2015

W dniach 11 - 12 września br. reprezentacja Miasta Jelenia Góra, Uzdrowiska Cieplice oraz porozumienia gmin powiatu jeleniogórskiego, uczestniczyła w Dniach Zielonej Góry - Winobraniu 2015.

Miasto Jelenia Góra i Karkonosze przygotowały ekspozycję pod hasłem:  "Karkonosze - mam w sobie ducha gór", a wspólne stoisko promocyjne umiejscowione było nieopodal głównej sceny, tuż przy zielonogórskiej informacji turystycznej.

Winobranie 2015 to wiele imprez towarzyszących. W centrum funkcjonowało miasteczko winiarskie, organizowano wycieczki do winnic, koncerty itp.

Podczas tych dwóch dni zaistniał promocyjnie również i nasz region. Goście Winobrania mogli wziąć udział w loterii fantowej oraz skorzystać z zabiegu w na bazie leczniczej wody termalnej. Zabieg ten cieszył się dużym zainteresowaniem zielonogórzan oraz turystów. Odwiedzający stoisko Karkonoszy najczęściej zadawali pytania dotyczące oferty kulturalnej, bazy noclegowej, tras rowerowych oraz bazy i zabiegów Uzdrowiska Cieplice.

Oferta turystyczna Jeleniej Góry i Karkonoszy została również zaprezentowana w kilkuminutowej, realizowanej na żywo audycji Radia Zielona Góra, którego studio gościło również w miasteczku winiarskim.