Niska stopa bezrobocia w Jeleniej Górze

Ostatni komunikat Powiatowego Urzędu Pracy głosi że w lipcu br. wskaźnik bezrobocia w Jeleniej Górze wynosił 5,7%. Oznacza to, że osiągnął najniższą wartość od… kilkunastu lat.

Swoistym potwierdzeniem prawdziwości tego wymiaru statystyki są coraz liczniejsze ogłoszenia na witrynach i drzwiach rozmaitych punktów usługowo handlowych, że:  „przyjmiemy pracowników… sprzedawców… piekarzy”, itp. Poprzedni (czerwcowy) wskaźnik niewiele obiegał od lipcowego, wynosił 5,9%, analitycy spodziewają się, że w sierpniu będzie nie gorzej, niż w lipcu. To zły omen dla… pracodawców, wielu z nich będzie musiało stworzyć na tyle bardziej atrakcyjną ofertę pracy, by przyciągnąć do siebie. Najwięksi z nich (szczególnie pracujący w ruchu zmianowym) już od dawna utrzymują sieć przewozów i ściągają pracowników z terenów innych powiatów, nie mogąc ich znaleźć w mieście.