Obchody I Jeleniogórskich Dni Sprawiedliwego Handlu

Dnia 24 maja 2013 roku w ZST „Mechanik” odbyły się uroczyste obchody Jeleniogórskich Dni Sprawiedliwego Handlu. Organizatorami imprezy byli: ZST Mechanik, ZSLiZ nr 2 oraz Grupa Koordynująca kampanię „Miasto przyjazne dla Sprawiedliwego Handlu”.

Swojego wsparcia udzieliły liczne firmy i instytucje: Karkonoski Park Narodowy, Polska Akcja Humanitarna, Urząd Miasta w Jeleniej Górze, cukiernia „Mrugała”, Miejska Straż Pożarna w Jeleniej Górze, Partnerstwo „Ducha Gór” w Karpaczu, Agroturystyka Agata Wolak- Jeżów Sudecki, Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka, senator Józef Pinior, poseł Zofia Czernow.

Jeleniogórskie Dni Sprawiedliwego Handlu zostały objęte honorowym patronatem prezydenta miasta pana Marcina Zawiły.

W czasie uroczystości głos zabrali: pani dyrektor ZST Mechanik Wanda Kozyra, przedstawicielka grupy koordynującej pani Elżbieta Wardzała, dyrektor biura senatora Józefa Piniowa pan Michał Guz oraz dyrektor biura poselskiego Zofii Czernow pani Aleksandra Wochal.

Zaproszeni goście, nauczyciele, uczniowie mieli okazję obejrzeć prezentację multimedialną nt. milenijnych celów rozwoju, przygotowaną przez młodzież z ZSLiZ nr2 oraz wystawy tematyczne. W czasie gali ogłoszono wyniki konkursu plastycznego dotyczącego Sprawiedliwego Handlu. W konkursie udział wzięli uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych.

Uczestnicy obchodów obejrzeli również film pt. „Sprawiedliwy Handel w mieście Solidarności”.

W ramach współpracy z Książnicą Karkonoską przekazano na ręce pani Alicji Raczek książki nt. edukacji globalnej.

Uroczystość uświetniły występy uczniów ZSLiZ nr 2 oraz zespołu muzycznego E=mc2 z ZST „Mechanik”.

Na zakończenie gali zaproszeni goście wzięli udział w degustacji kawy z certyfikatem Fair Trade oraz produktów przygotowanych przez uczniów ZSLiZ nr2 i lokalnych przedsiębiorców.