Ostatnia sesja Rady Jednostki Pomocniczej I kadencji

Uroczystą XXIV sesją zakończył pracę obecny skład Rady Cieplic. Podsumowano dotychczasowe osiągnięcia i pracę radnych w tym m.in. pomoc mieszkańcom w wykupywaniu mieszkań, sprawach związanych z zagospodarowaniem przestrzennym, wprowadzaniem nowej uchwały śmieciowej czy skorzystaniu z programu KAWKA.

Radni w trakcie swojej pracy opiniowali na sesjach m.in. uporządkowanie gospodarki wodno- ściekowej w Cieplicach, tworzenie zasad eksploatacji i wykorzystania wód ze złóż wód termalnych, odsłonięcie fresków w Klasztorze Cystersów czy dbając o porządek i bezpieczeństwo w uzdrowiskowej części Jeleniej Góry. Opiniowali regulaminy parków: Zdrojowego i Norweskiego, spotykali się z kupcami targowiska Cieplice, walczyli o poprawę sytuacji na niebezpiecznym skrzyżowaniu ul. Rataja i Cieplickiej przy Szkole Podstawowej nr 6. To za ich kadencji powstało logo Cieplic, prowadzona była akcja „posprzątajmy nasze Cieplice”, odbywało się spotkanie w Teatrze Zdrojowym „Nasza cieplicka kolęda”. Rada włączała się we wszystkie uroczystości organizowane w Cieplicach. W ramach budżetu obywatelskiego złożyła sześć wniosków, z których jeden został przyjęty – budowa zewnętrznej siłowni w Parku Norweskim. Stale współpracowała z prezydentem, radą i wszystkimi instytucjami związanymi z tą częścią miasta. Radnym podziękował za pracę na rzecz Cieplic Zastępca Prezydenta Miasta Jerzy Łużniak, Posłanka na Sejm RP Marzena Machałek, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Jeleniej Góry Ireneusz Łojek. Ponad to głos zabrali: dyrektor Przedszkola nr 10 Bogumiła Lepieszo, radny Janusz Grodziński oraz Toważystwo Miłośników Cieplic.

Skład Społecznej Rady Jednostki Pomocniczej Uzdrowisko Cieplice 2011-2015:

Anna Bałkowska przewodnicząca rady

Alicja Szklarska wiceprzewodnicząca rady

Robert Futenhendler przewodniczący zarządu

Bogna Skrzydlewska – Antos wiceprzewodnicząca zarządu

Sylwia Filar sekretarz

Janusz Szklarski Przewodniczący Zespołu do Spraw Społecznych i Mieszkańców

Kamil Łabieniec przewodniczący Zespołu Sportu i Rekreacji

Elwira Kozak Przewodnicząca Zespołu Koordynacji, Promocji i Kultury

Bogna Skrzydlewska – Antos Przewodnicząca Zespołu Zagospodarowana Przestrzennego i Ochrony Środowiska

Skład rady uzupełniali: Jerzy Bilski, Beata Dyrcz, Krystyna Jankowiak-Witek, Zygmunt Łaskawiec i Konrad Sikora.

Wybory do "Rady Cieplic" odbędą się 26 kwietnia 2015