Porozumienie z 12. Dywizjonem Trałowców w Świnoujściu podpisane!

3 maja 2015 r. podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy 12. Wolińskim Dywizjonem  Trałowców w Świnoujściu a Miastem Jelenia Góra.

Porozumienie ze strony Dywizjonu podpisał Dowódca Jednostki - kmdr por. Krzysztof Szumlicki, w imieniu władz miasta wystąpił Prezydent Miasta Jeleniej Góry Marcin Zawiła.

Na mocy porozumienia Miasto oraz Dywizjon zobowiązują się do podejmowania uzgodnionych i zaakceptowanych przez obie strony przedsięwzięć, w szczególności do:

1. organizacji i wzajemnego uczestniczenia w uroczystościach o charakterze  państwowym, patriotyczno–religijnym i wojskowym;
  2. współorganizacji imprez o charakterze obronnym i kulturalno-sportowym;
  3. prowadzenia działalności promocyjnej na rzecz Marynarki Wojennej RP oraz   umacnianie więzi emocjonalnej mieszkańców Jeleniej Góry i Dywizjonu.

Współpraca z Dywizjonem jest pokłosiem podpisanego 20 grudnia 2013 r. listu intencyjnego w sprawie wspólnej promocji Miast: Świnoujście i Jelenia Góra, gdzie obie strony deklarują wolę współpracy polegającej na inicjowaniu i realizacji wspólnych przedsięwzięć o charakterze promocyjnym.