Przyłącz się do Sprzątania Świata!

Już po raz 22 rusza największa ekologiczna akcja „SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2015”, w której Miasto Jelenia Góra uczestniczy od kilku lat. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na osobisty wpływ każdego Polaka na środowisko przyrodnicze i promowanie prawidłowej gospodarki odpadami.

Zwracamy się z apelem do szkół i innych placówek oświatowych, firm, organizacji pozarządowych, a także osób prywatnych do włączenia się i aktywny udział. Zapraszamy do posprzątania wybranych przez siebie terenów (obszar wokół przedszkola, szkoły, placu zabaw itp.). Akcja przebiegać będzie w dniach 18, 19 i 20 września 2015 r.

Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Jelenia Góra, zabezpiecza uczestnikom akcji worki i rękawice, które będzie można pobrać 17 września w godzinach od 9.00 do 16.00 i 18 września w godzinach od 9.00 do 14.00 w Referacie Gospodarki Odpadami ul. Sudecka 29, pokój nr 30.

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem, prosimy o kontakt do dnia 11 września 2015 r. z Wydziałem Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Jelenia Góra na adres e-mail: odpady@jeleniagora.pl lub telefonicznie pod numerem 75 75 49 858, w celu:

- zgłoszenia udziału w akcji i wskazania liczby uczestników,

- wskazania sprzątanego terenu,

- pobrania worków na odpady i rękawic,

- uzgodnienia miejsc składowania i odbioru worków z odpadami,

- wskazania osoby do kontaktu.