Rockowy Orlik – Rodzinne Miejsce Spotkań

- Podkreślałem i będę podkreślał, że inicjatywy mieszkańców są dla mniej bardzo istotną sugestią przy planowaniu wszelkich działań Miasta – powiedział Marcin Zawiła, Prezydent Jeleniej Góry. – Jedną z przesłanek rozwoju jest budżet obywatelski. Niektóre zgłoszone tam pomysły, choć cieszyły się sporym wsparciem, nie znalazły się w finale i nie uzyskały dofinansowania z tego źródła, bo inne zyskały jeszcze więcej głosów. Ale zadeklarowałem, że będziemy poszukiwać wszelkich możliwości, by te kolejne z listy – w miarę możliwości – wprowadzać do naszych planów, poszukując środków z innych źródeł. Często jest to możliwe, jak choćby w przypadku dwóch cieplickich inicjatyw...

Przypomnijmy: w ramach budżetu obywatelskiego na rok 2015 będzie zrealizowanych kilka zadań na łączną kwotę 1.500.000 zł.

Nie zmieściły się tam m.in. „Rockowy Orlik”, indywidualna inicjatywa, która zebrała ok. 400 popierających, czy „rodzinne miejsce spotkań”, pomysł pracowników „Przystani Twórczej”. Połączono obie te sprawy, a „Przystań” przyjęła na siebie obowiązek wystąpienia do resortu kultury. Z tego źródła pozyskano 80 tys. zł, z Miasta – ponad 70 tys. i tym sposobem oba te pomysły już w pełnej zgodzie będą zrealizowane w obiekcie zagospodarowanym przez „Przystań” – części kompleksu SP 6.

- Planujemy, by po przetargach i przygotowaniach rozpocząć tę inwestycję w czerwcu br., a zakończyć przez schyłkiem kalendarzowego lata 2015 – powiedział Ewelina Marciniak, dyrektor „Przystani Twórczej”. – Będzie to razem „Rockowy Orlik – Rodzinne Miejsce Spotkań”, idea jest wewnętrznie spójna, a wykorzystamy fragment nieużytkowanych od dawna szkolnych pomieszczeń. Tym sposobem „przedłużamy” niejako ideę budżetu obywatelskiego.