• An Image Slideshow
38. Jarmark Staroci i Osobliwości - aktualizacja
LOGO_mono_JJSiO_11W dniach 24 – 25.09.2011 na Placu Ratuszowym odbędzie się 38. Jarmark Staroci i Osobliwości. Organizatorem imprezy jest Osiedlowy Dom Kultury w Jeleniej Górze.

Wydarzenie, które w Jeleniej Górze odbywa się od 1973 roku jest jednym z największych tego typu w Polsce, na którą ściągają kolekcjonerzy z całej Europy. Swoje zbiory prezentują na Placu Ratuszowym i wzdłuż urokliwych uliczek Starego Miasta. Można tu kupić zabytkowy samochód, stare meble, broń, cacka ze szkła i porcelany, książki, bibeloty i tysiące innych rzeczy. Zwiedzający i potencjalni kupcy przez dwa dni będą to wszystko oglądać, targować się, słuchać ciekawych historii, kupować, uzupełniać bądź wymieniać swoje zbiory.

Tegorocznemu Jarmarkowi Staroci towarzyszyć będzie:
  • Akademia Kolekcjonera wykłady odbędą się w Biurze Wystaw Artystycznych przy ul. Długiej 1

24 września - sobota

godz. 11.00 Apolinary Kurowski - pocztówki, monety
godz. 13.30 dr Stefania Żelasko - szkło

25 września - niedziela

godz. 11.00 Feliks Podolecki - filatelistyka
godz. 13.30 Przemysław Wiater - karkonoskie malarstwo pejzażowe do 1945 roku
  • Koncert kataryniarza Tadzia - grającego na zabytkowym instrumencie, liczącym ponad 100 lat. Katarynka została wykonana w Berlinie w 1879 r. Jest pamiątką rodzinną po dziadku górniku, Józefie Szudrze, który po powrocie z Francji kupił ją wraz z małą karuzelą i strzelnicą. Rodzina mieszkała wtedy w Zaborowie i wesołe miasteczko umilało życie ludziom z okolicy w latach 1928 - 1932. (info z ODK)

Zainteresowanych wystawców zachęcamy do zgłaszania się w biurze CITiK-u przy ul. Bankowej 27, pod nr telefonu: (75) 76 76 925 lub e-mailem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Zapraszamy do pobrania karty zgłoszenia, zapoznania się regulaminem imprezy, mapą wytyczonych stoisk i ich metrażem.

Wykaz stoisk (xls , pdf )

Regulamin (doc , pdf )

Formularz - karta zgłoszenia

mapa mała

Mapa w pliku pdf do pobrania tutaj .

• An Image Slideshow