Niskoemisyjna Jelenia Góra – jak to zrobią? - Zgłoszenie zadania do aktualizacji Planu Gospodarki Niskoemisyjnej

Zwiększenie udziału odnawialnych źródeł energii w Mieście, nowe autobusy czy wymiana oświetlenia ulicznego na ekologiczne – Jelenia Góra wyznaczyła już zadania do realizacji w procesie przechodzenia na niskoemisyjną gospodarkę.

Obowiązek posiadania WAŻNEGO dokumentu tożsamości

Nowy Dowód Osobisty

Coraz częściej zdarza się, że Polacy zatrzymywani są w rozmaitych krajach Unii Europejskiej w związku z nieważnymi dokumentami osobistymi. Nie musimy już używać paszportów, ale często zapominamy też, że stracił ważność nasz dowód osobisty.

Rewitalizacja? Tak! Ale po kolei...

Celiwskoza

Po wczorajszej (02.02.) notatce o tym, że Miasto wygrało ze spółką „JELCHEM” kolejny proces i spółka musi wpłacić ok. 4,5 tys. zł tytułem zwrotu kosztów sądowych otrzymaliśmy kilka listów podpisanych przez prezesa ZCh JELCHEM S.A., Mirosława Gniewowskiego

Uwaga na fałszywych teleoperatorów

telefon

Jak można bezkarnie naciągnąć człowieka na 1.500 zł? – Sposób jest (niestety) prosty, a w dodatku właściwie nie jest to oszustwo – mówi Jadwiga Sadowska-Reder, Miejski Rzecznik Konsumentów w Jeleniej Górze. – Ostatnio celują w tym firmy telekomunikacyjne, głównie żerując na ufności starszych ludzi.

Likwidacja opłat za posiadanie psa

W związku z podjęciem przez Radę Miejską w dniu 17 listopada 2015r. uchwały w sprawie uchylenia Uchwały nr 143/XII/2008 Rady Miejskiej Jeleniej Góry z dnia 5 lutego 2008r.

Pomoc uchodźcom ze wschodniej Ukrainy

logo

Ciepła zima bez pomocy to tylko marzenia dla ludzi, którzy muszą ją spędzić w wyremontowanych naprędce mieszkaniach, pomieszczeniach gospodarczych czy garażach. Tym, którzy uciekli przed wojną ze wschodniej Ukrainy potrzebne są koce, piece i opał.

Powództwo zostało oddalone

Sąd

Sąd oddalił kolejne powództwo firmy „Jelchem S.A.” kierowane przeciwko Miastu Jelenia Góra. Istotą sporu jest opłata za użytkowanie wieczyste terenu. Miasto realizuje windykację tych kwot z upoważnienia Skarbu Państwa.

Program „Rodzina 500+”

Rodzina 500 +

36.000.000 zł – tyle będzie kosztował rocznie w samej Jeleniej Górze program „500+”, to znaczy wypłata kwoty 500 zł na każde drugie i kolejne dziecko, a także – na każde dziecko w rodzinie o relatywnie niskich dochodach.

Grzegorz Schetyna w Jeleniej Górze

- Zaczynam stąd, bo Jelenia Góra jest dla mnie miejscem symbolicznym – powiedział Grzegorz Schetyna podczas jeleniogórskiej konferencji prasowej do dziennikarzy, nie tylko lokalnych, bowiem na to spotkanie zjechali także przedstawiciele redakcji PAP, TVN24, TVP i in.

PDF Pobierz/Wydrukuj
BiegPiastów
Rewitalizacja Jeleniej Góry
Monitoring jakości powietrza