Wprawdzie tytuł projektu jest już nieadekwatny do rzeczywistości, bo brzmi: „Wysoka jakość edukacji podstawowej, gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej w Jeleniej Górze dzięki wsparciu skierowanemu do uczniów i nauczycieli”.

Załóż firmę przez telefon! - Nowe proaktywne usługi Ministerstwa Rozwoju dla przedsiębiorców.

Ministerstwo Rozwoju uruchomiło nowe usługi dla przedsiębiorców. Od stycznia 2017 można już zarejestrować własną firmę przez telefon. Kolejnym udogodnieniem jest telefoniczne powiadamianie o zbliżających się, ważnych terminach i zmianach w przepisach. Nowe usługi to kolejny krok w kierunku przyjaznej e-administracji. Usługa telefonicznej rejestracji działalności gospodarczej dostępna jest pod numerem 801 055 088.

Ostrzeżenie Meteo - Silny Wiatr

prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, z porywami do 80 km/h, z południowego zachodu, powodującego miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

25 Finał WOŚP

Kończą się przygotowania do kolejnego, jubileuszowego, 25 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jeleniej Górze. - Zachęcam wszystkich jeleniogórzan – powiedział Marcin Zawiła, Prezydent Miasta – do uczestnictwa, hojności i zabawy, nie tylko w niedzielę, ale i najbliższą sobotę.

Ostrzeżenie Meteo - zamiecie śnieżne

prognozuje się zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane opadami śniegu oraz wiatrem o średniej prędkości od 20 km/h do 35 km/h, z porywami do 70 km/h, z południowego zachodu i zachodu.

Spalając odpady zatruwasz powietrze, którym oddychasz!

Jak podaje Ministerstwo Środowiska zanieczyszczenia z domowego komina rozprzestrzeniają się i opadają głównie w promieniu 10-krotności jego wysokości, czyli na Twój dom i najbliższe otoczenie. Toksyczne substancje powstałe w wyniku spalania m.in.

Żałoba na terenie Miasta Jelenia Góra

o godzinie 12:00 została ogłoszona trzydniowa żałoba na terenie Miasta Jelenia Góra

Kondolencje

Flaga miasta w szarościach

Śmierć dwóch młodziutkich Jeleniogórzanek, której przyczyną jest zbrodnicza bezmyślność sprawcy wypadku drogowego poruszyła nas wszystkich, uświadamiając o kruchości ludzkiego życia

Tragiczny wypadek w sylwestrową noc

Jeleniogórski Ratusz

Tragiczny finał Sylwestra w Jeleniej Górze. Dzisiejszej nocy (31.12.2016 r.) pijany kierowca zabił dwie nastolatki idące na jeleniogórski rynek na pokaz sztucznych ogni. To bardzo smutna wiadomość na początku Nowego Roku. Składamy najszczersze kondolencje rodzinom ofiar.

Karkonoska Informacja Turystyczna - zmiany w godzinach otwarcia

Informujemy, iż Karkonoska Informacja Turystyczna z siedzibą przy placu Ratuszowym 6/7, w dniu 31 grudnia 2016 czynna będzie w godzinach od 8.00 do 16.00. W dniu 1 stycznia 2017 punkt będzie nieczynny.

Dotacja do usuwania wyrobów zawierających azbest

W nadchodzącym roku będzie możliwość pozyskania do 100% dotacji na zadania związane z usuwaniem azbestu

Zmiana terminu wnoszenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Od 1 stycznia 2017 roku ulega zmianie termin uiszczania miesięcznej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie Jeleniej Góry

p w ś c p s n

Darmowa Pomoc PrawnaNiska emisja
RewitalizacjaKawka - Nabór Wniosków ZakończonyRozkład jazdyCo zrobić z odpadami?