Użytkowanie wieczyste nieruchomości gruntowej

Opłaty roczne z tytułu użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej wnosi sięprzez cały okres trwania tego prawa, w terminie do dnia 31 marca każdego roku

Nowy harmonogram odbioru odpadów

Od 1 lutego 2018 roku obowiązywać będzie nowy harmonogram odbioru odpadów komunalnych.

XV Dyktando miejskie w Jeleniej Górze

W czwartek 8 lutego 2018 r. grupa trzydziestu dwóch uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział w „Dyktandzie”, które już po raz piętnasty odbywa się murach Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych Nr 2 w Jeleniej Górze

Jeleniogórzanie z kolejnymi stopniami mistrzowskimi

Kolejne stopnie mistrzowskie uzyskało czterech członków Jeleniogórskiego Klubu Aikido Seizan Dojo

X Koncert Charytatywny w ZSO nr 1 w Jeleniej Górze - Mamy moc

8 lutego 2018 roku o godzinie 18.00 aula Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze stała się miejscem, w którym można było podziwiać zdolności artystyczne jeleniogórskiej młodzieży

Duże zainteresowanie kupnem lokali

Nie gaśnie zainteresowanie kupnem komunalnych lokali mieszkalnych i użytkowych, niezależnie od toczącej się własnym trybem procedury sprzedaży lokali komunalnych na rzecz aktualnych najemców.

Badanie potoków pasażerskich

Najprawdopodobniej za kilka tygodni odbędzie się kolejne badanie „potoków pasażerskich” na liniach MZK. – Takie badania należy przeprowadzać okresowo...

Jelenia Góra wspiera Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem

Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem zwróciło się z wnioskiem o dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych do zakupu pojazdu w ramach projektu „Likwidacja barier transportowych - zakup mikrobusa dla potrzeb WTZ”.

Kwalifikacja wojskowa mężczyzn urodzonych w 1999 roku

Kwalifikacja wojskowa mężczyzn urodzonych w 1999 roku na terenie Miasta Jeleniej Góry i Gmin Powiatu Jeleniogórskiego odbywać się będzie w siedzibie Osiedlowego Domu Kultury w Jeleniej Górze przy ul. Komedy-Trzcińskiego nr 12

VI Półmaraton Jeleniogórski - na liście startowej już prawie 500 osób!

Jeleniogórska "połówka" to jedna z najpiękniejszych ulicznych tras w Polsce. To jest główny atut tego biegu i koronny argument "za". Panorama Karkonoszy, piękne otoczenie i sceneria, zmieniające się krajobrazy - aż chce się biec!

Zwolnienie od podatku dla szpitala

Miasto Jelenia Góra zwolniło od podatku Wojewódzkie Centrum Szpitalnej Kotliny Jeleniogórskiej, czyli szpital przy ul. Ogińskiego, Kwota zwolnienia to ok. 500.000 zł.