Dotacje na działalność badawczo-rozwojową dla przedsiębiorców

Do dnia 27 lipca 2017 r. w Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej można składać wnioski na dofinansowanie projektów na projekty badawczo-rozwojowe oraz tworzenie i rozwój infrastruktury B+R.

Wydawanie kart dostępu do podziemnych pojemników na ul.Bankowej

Uruchomiono podziemne pojemniki do segregacji odpadów komunalnych zlokalizowane przy ul. Bankowej w Jeleniej Górze.

Mobilna zbiórka odpadów problemowych - Harmonogram

Urząd Miasta Jelenia Góra informuje, że zostanie przeprowadzona kolejna mobilna zbiórka odpadów problemowych takich jak farby, rozpuszczalniki, detergenty, oleje, urządzenia elektryczne oraz wiele innych.

Miasto Jelenia Góra przystąpiło do Manifestu Gmin Przyjaznych Pszczołom!

Miasto Jelenia Góra przystąpiło do Manifestu Gmin Przyjaznych Pszczołom i otrzymało tytuł Gminy Przyjaznej Pszczołom w ramach programu „Z Kujawskim Pomagamy Pszczołom”. Program ma na celu zwrócenie uwagi na problem masowego ginięcia pszczół

Ostrzeżenie Meteo - Burze z gradem

Miejscami prognozuje się silne burze z opadami deszczu od 15 mm do 25 mm, lokalnie do 35 mm, oraz porywami wiatru do 100 km/h. Lokalnie grad

Touroperatorzy z Rosji w Jeleniej Górze

Rosjanie1

W dniu 18 czerwca 2017 r. na terenie Jeleniej Góry goszczono touroperatorów z Rosji. Byli to touroperatorzy następujących biur podróży: PAC GROUP, MaxiMICE, DVM-Tour, Vand wraz z przedstawicielem Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Moskwie.

Informacja Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Jeleniej Górze

Konsultacje dotyczące propozycji nowych wzorów kart do głosowania stosowanych w wyborach samorządowych w 2018 roku

Zmiany w zasadach usuwania drzew od 17 czerwca 2017

Od dnia 17 czerwca 2017 r. wchodzą w życie zmiany w ustawie z dnia 16.04.2004 r. o ochronie przyrody dotyczące wycinki drzew

Konkurs z klimatem - wygraj czujnik czadu

Miasto Jelenia Góra zostało zakwalifikowane do konkursu organizowanego przez TAURON p.t.

Projekt Karkonosze 2030

Z inicjatywy przedstawicieli samorządu Województwa Dolnośląskiego odbyło się w Centrum Olimpijskim w Warszawie spotkanie z kierownictwem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

„Gniazdo odpadowe” podziemne przy ul. Bankowej

Podziemne gniazdo odpadów ul. Bankowa, Jelenia Góra

Jest to drugie gniazdo odpadów komunalnych, po odebranym w styczniu br. gnieździe przy ul. Jasnej, zlokalizowane pod powierzchnią gruntu. W centrum miasta brakuje miejsc na lokalizowanie zwyczajnych pojemników

Usuwanie "Barszczu Sosnowskiego"

Barszcz Sosnowskiego

Mamy w obszarze miasta dziewięć ustalonych i rozpoznanych lokalizacji występowania tej rośliny i jest ona stamtąd sukcesywnie usuwana. Przypominamy, że ta roślina wydziela szkodliwe substancje, które – w przypadku osłabienia organizmu człowieka – mogą być groźne dla jego zdrowia.