Konferencja “Miasto przyjazne osobom niepełnosprawnym i seniorom”

Konferencję „Miasto przyjazne osobom niepełnosprawnym i seniorom”, która odbyła się 06.11.2013 r. w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej, której organizatorem było Jeleniogórskie Forum Organizacji Osób Niepełnospranwych, Uniwersytet III Wieku i Urząd Miasta Jelenia Góra. Konferencję otworzyła Barbara Imiołczyk z biura Rzecznika Praw Obywatelskich oraz prof. Tomasz Winnicki, prorektor KPSW. Następnie dr Maciej Lis, również z biura RPO z Wrocławia mówił o „Prawnomiędzynarodowej ochronie praw człowieka na przykładzie Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych. Jadwiga Dąbrowska prezentowała stargardzki model mieszkań wspomaganych dla osób z niepełnosprawnościami i seniorów, a Marek Wysocki wyjaśniał jak stworzyć przestrzeń publiczną dostępną dla wszystkich.
Jest to drugie spotkanie z cyklu otwartych spotkań tematycznych pod hasłem „NiepełnoSPRAWNY-PełnoPRAWNY. Tworzymy Społeczeństwo Otwarte Dla Każdego.” Honorowym patronem tego przedsięwzięcia jest Prezydent Miasta Jeleniej Góry Marcin Zawiła oraz Stowarzyszenia Przyjaciół „INTEGRACJA”.