Strefa na Zdrowie Polpharma podczas Senioralii

5 października - na jeleniogórskim Placu Ratuszowym w ramach Senioralii odbędą się bezpłatne badania ogólnopolskiego programu - Strefa na Zdrowie Polpharmy. Akcja rozpocznie się o godz. 11.00 i potrwa do 17.30. W tym czasie w specjalnie zaprojektowanym namiocie odbywać się będą badania kardiologiczne, endokrynologiczne, pulmonologiczne i okulistyczne. To obecnie jedyna, prowadzona na taką skalę akcja bezpłatnych badań dla polskich pacjentów.

Mieszkańcy Jeleniej Góry i okolic w ramach Strefy na Zdrowie Polpharmy będą mogli wykonać następujące bezpłatne badania i konsultacje:

1. Badania kardiologiczne: badanie cholesterolu, glukozy, badanie wieku serca oraz konsultacje kardiologiczne

2. Badania endokrynologiczne: badanie TSH, konsultacje endokrynologiczne

3. Badania pulmonologiczne: badanie spirometryczne, konsultacje pulmonologa

4. Badania okulistyczne: badania przesiewowe w kierunku jaskry: pomiar ciśnienia w gałce ocznej i badanie dna oka, konsultacje okulistyczne

Aby skorzystać z badań i porady specjalisty nie jest wymagane skierowanie.

 

Jak podkreślają organizatorzy badań: Ideą akcji Strefa na Zdrowie Polpharmy jest ułatwienie dostępu do badań, porad lekarskich i edukacji zdrowotnej pacjentom powyżej 40 r. ż...

Przez jeden dzień w specjalnie zaprojektowanym namiocie z poczekalnią, komfortowymi i zapewniającymi intymność gabinetami specjaliści sprawdzą stan zdrowia oraz podpowiedzą jak o nie dbać. Każdy pacjent oprócz badania otrzyma fachową poradę lekarza specjalisty oraz ewentualne wskazania do dalszego leczenia. Osoby zainteresowane będą mogły także wysłuchać prowadzonych przez lekarzy pogadanek na temat zawału serca, cukrzycy i stanu przedcukrzycowego, POChP oraz jaskry.

 

Zainicjowana przez firmę Polpharma ogólnopolska akcja Strefa na Zdrowie Polpharmy trwa od 2012 roku. Do tej pory udało się przebadać ponad 20 000 polskich pacjentów w blisko 100 lokalizacjach na terenie całej Polski.

https://www.polpharma.pl

 

Kalendarz FB