Tequila - Meksyk

Miasto położone jest w środkowo-zachodniej części Meksyku, w stanie Jalisco, ok. 60 km od stolicy stanu Guadalajara.

Liczba mieszkańców - ok. 35 000.

Tequila leży na wysokości 700 m n.p.m. w sferze klimatu równikowego. Miasto zawdzięcza swój rozwój produkcji znanego na całym świecie alkoholu wytwarzanego z soku agawy - tequilii.

Wstępne porozumienie podpisano 17.03.2001 roku z inicjatywy strony meksykańskiej . Umowa będzie ratyfikowana w 2002 roku w Tequilii. Główne kierunki współpracy zawarte w podpisanym porozumieniu to: wymiana na polu kultury i sztuki, turystyki i sportu, przemysłu, handlu, rolnictwa.


KALENDARIUM WSPÓŁPRACY

Kalendarium współpracy w 2003:

30.10-05.11.2003r. Oficjalna wizyta delegacji jeleniogórskiej w Tequili, celem wizyty było omówienie dalszych kierunków współpracy między miastami.

W czasie wizyty odbyło się oficjalne otwarcie budynku Wyższej Szkoły Technicznej College of Tequila, kształcącej w kierunkach informatyki, inżynierii elektromechaniki, czy inżynierii przemysłu. Następnie odbyło się uroczyste otwarcie kompleksu parkowego i nadanie mu nazwy - "Miastu siostrzanemu - Jeleniej Górze".

Kalendarium współpracy w 2001 roku:

styczeń 2001r. - miasto Tequila złożyło propozycję współpracy z Jelenią Górą za pośrednictwem pana Bogdana Spiża - Honorowego Konsula Meksyku w Polsce

15.03 - 18.03.2001 przyjazd 25 osobowej grupy przedstawicieli miasta Tequila i podpisanie wstępnego porozumienia o współpracy między miastami w dziedzinie gospodarczej, handlowej i kulturalnej

 

Kalendarz FB