Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który w tym roku potrwa od 21 do 28 lutego, to kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Związana jest ona z ustanowieniem dnia 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw.
Stało się tak na mocy ustawy z 2003 roku, która wskazała na potrzebę stałego monitorowania sytuacji osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz działań podejmowanych na rzecz poprawy ich położenia.
 
W ramach „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw” od 21 do 28 lutego 2020 roku osoby zainteresowane uzyskaniem pomocy czy informacji ze strony Policji mogą zgłaszać się do Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KMP w Jeleniej Górze ul. Armii Krajowej 22, II piętro i do komisariatów podległych KMP w Jeleniej Górze w godzinach od 8.00 do 15.00, oraz do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze ul. Matejki 17 w godz. od 10.00 do 15.00
 
Dyżury te mają charakter interdyscyplinarny i mają na celu udzielenie pomocy ofiarom przestępstw, poinformowanie o przysługujących im prawach, jak również przekazanie informacji o działających w Jeleniej Górze i na terenie powiatu jeleniogórskiego instytucjach pomocowych udzielających pomocy na co dzień.

 

Kalendarz FB