Projekt uchwały w sprawie nowej taryfy MZK Jelenia Góra

W ostatnim czasie w lokalnych mediach pojawiły się błędne informacje na temat nowej taryfy MZK Jelenia Góra.

Co można wyczytać ze śmieci?

Sprawa gospodarki odpadami w Jeleniej Górze jest elementem stałych analiz, bowiem zbieranie, utylizacja, czy selekcjonowanie odpadów komunalnych generuje istotne dla budżetu koszty. Z porównywania wyników zbiórki w latach 2017 i 2018 wynika, że ilość odpadów ogółem nie ulega większym zmianom, niemniej różni się znacznie wielkość poszczególnych frakcji. Zwiększyła się m.in. waga odpadów szkła (z 876 do 1.080 Mg) i makulatury (z 471 do 590 Mg).

Nie ma zgody na agresję wśród młodzieży w Jeleniej Górze!

Wyjątkowo przykry incydent „ustawki” dwóch uczennic i ich bójki w przejściu podziemnym nieopodal Galerii „Nowy Rynek” jest złym sygnałem szerzącej się agresji, szczególnie w okresie, gdy po dramacie w Gdańsku i śmierci Prezydenta P. Adamowicza społeczeństwo jest wyczulone na takie zdarzenia.

Zwiększona pula na JBO 2019

Według pierwotnych założeń na realizację budżetu obywatelskiego na rok 2019 przeznaczona została kwota miliona złotych z czego osiemset tysięcy złotych na zadania twarde a dwieście tysięcy na projekty miękkie.  Każdy z rejonów miasta na zadania stricte inwestycyjne miał zapisane dwieście tysięcy

Zmiany w taryfie MZK-w środę sesja Rady Miejskiej Jeleniej Góry

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej (pojutrze) rozpatrywany będzie projekt uchwały, złożony przez Prezydenta Miasta, w sprawie zmian w taryfie przewozów MZK.

Kwalifikacja wojskowa

Kwalifikacja wojskowa mężczyzn urodzonych w 2000 roku na terenie Miasta Jeleniej Góry i Gmin Powiatu Jeleniogórskiego odbywać się będzie w siedzibie Osiedlowego Domu Kultury w Jeleniej Górze

Umowa na budowę boiska sportowego w Jagniątkowie podpisana!

Dzisiaj Prezydent Miasta Jeleniej Góry Jerzy Łużniak podpisał umowę na budowę boiska sportowego w Jagniątkowie z Grzegorzem Leszczyńskim przedstawicielem firmy BellSport. Inwestycja warta ponad 855 tysięcy złotych przy ulicy Karkonoskiej ma powstać do końca czerwca tego roku

Delegacja Sudecka z wizytą w Komisji Europejskiej!

W środę w Brukseli przebywała delegacja przedstawicieli południa województwa dolnośląskiego.

Wydłużony termin przyjmowania ofert na Krakowską

Do 12 lutego został przedłużony termin przyjmowania ofert na przebudowę ulicy Krakowskiej wraz z budową parkingu w systemie „Park&Ride”.

W marcu rusza rekrutacja do szkół podstawowych. Dni otwarte.

W marcu rusza rekrutacja do szkół podstawowych. W ostatnim tygodniu lutego szkoły zapraszają na dni otwarte.

Szlakiem jeleniogórskiego jelonka

Powraca sprawa jelonków, jakie jesienią ub. roku zostały wystawione w trzech miejscach Starego Miasta, a po kilku tygodniach zostały skradzione.