Środowiskowy Dom Samopomocy rozpoczyna działalność

Od 1 grudnia br., o czym informowaliśmy już wcześniej, rozpocznie swoją działalność Środowiskowy Dom Samopomocy, którego misją jest opieka nad osobami z zaburzeniami psychicznymi. - Kończy się już proces wyposażania Domu – powiedział Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Miasta – i chcielibyśmy rozpocząć rekrutację podopiecznych, żeby wykorzystać najbliższe kilkanaście dni na spokojne przygotowanie uczestników, zebranie niezbędnych dokumentów, itp. – W domu – kontynuował J. Łużniak – prowadzone będą indywidualne i zespołowe treningi umiejętności społecznych w zakresie codziennych czynności i funkcjonowania w zwyczajnym życiu, co nie zawsze są w stanie przeprowadzić rodziny. Dlatego prosimy o możliwie pilne zgłaszanie się zainteresowanych z aktualnymi orzeczeniami o niepełnosprawności do siedziby MOPS, pokój nr 8, albo też zasięganie informacji na temat możliwości umieszczenia tam osoby chorej pod nr tel. 75 75-588-01 lub 02.

Uczestnikiem ŚDS może być każda osoba niepełnosprawna powyżej 18-tego roku życia, która z powodu choroby psychicznej ma trudności w codziennym funkcjonowaniu lecz nie wymaga leczenia szpitalnego, będąca mieszkańcem gminy Jelenia Góra.