Świętujmy razem! Odbierz i wywieś biało-czerwoną!

Od 24 kwietnia do 2 maja (lub do wyczerpania zapasów) mieszkańcy Jeleniej Góry, jeleniogórskie: wspólnoty mieszkaniowe, stowarzyszenia mogą bezpłatnie otrzymać flagi państwowe. Po raz kolejny Urząd Miasta Jelenia Góra realizuje kampanię społeczną, której celem jest budowanie postawy patriotycznej i zachęcanie mieszkańców do wspólnego świętowania i wywieszania na swoich domach „BIAŁO-CZERWONEJ”. Najbliższą do tego okazją będzie nadchodzący długi weekend majowy, podczas którego obchodzimy dwa ważne święta państwowe: przypadający na dzień 2 maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz 3 maja - podczas którego świętujemy 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Warto też wywieszając polską flagę uczcić przypadające na dzień 1 maja 15-lecie wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

By otrzymać flagę, należy z dokumentem potwierdzającym zamieszkanie na terenie miasta, udać się do jednego z trzech punktów:

• punktu informacji w Urzędzie Miasta przy ul. Sudeckiej 29

• punktu informacji przy Centrum Obsługi Klienta Urzędu Miasta przy u. Ptasiej 6a

• Biura Wystaw Artystyczny przy ul. Długiej 1 [punkt dostępny dla osób niepełnosprawnych]

 

Punkty otwarte są w następujących godzinach:

• zlokalizowane w Urzędzie Miasta w godzinach pracy tj. poniedziałek – środa: 7.30-15.30, czwartek: 7.30-16.30, piątek: 7.30-14.30

• zlokalizowany w Biurze Wystaw Artystycznych – w godzinach pracy Galerii tj.: poniedziałek – piątek: 9.00 – 17.00, sobota: 10.00 – 16.00

 

Flagi mają wymiary 112x70 cm i wydawane są bez drzewca, w który właściciel czy wspólnota musi zaopatrzyć się we własnym zakresie. Poprzednie akcje cieszyły się dużą popularnością, a przeznaczona pula ulegała wyczerpaniu już po kilku dniach. 

Apelujemy o zgłaszanie się i odbiór własnej biało-czerwonej!  Świętujmy razem! 

 

 

Kalendarz FB