AKCJA SEGREGACJA - zapraszamy na festyn 17.08.2019

Zapraszamy 17 sierpnia br. na jeleniogórski Plac Ratuszowy, gdzie odbędzie się festyn rodzinny AKCJA SEGREGACJA! Od godziny 12:00 poprzez wspólną zabawę, będziemy uczyć się, jak segregować odpady!

Podczas festynu zaplanowano wiele atrakcji oraz działań informacyjnych związanych z segregowaniem odpadów. W tym dniu mobilny PSZOK przeprowadzi akcję „Kwiaty za elektroodpady”. W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, baterie i inne elektroodpady, będziemy wydawać mieszkańcom miasta kwiaty doniczkowe (do wyczerpania zapasów). W ubiegłym roku zebraliśmy ponad 330 kg odpadów, takich jak: telewizory, telefony, ładowarki, baterie, żarówki, sprzęt kuchenny. Mamy nadzieję, że w tym roku pobijemy ten rekord!

Młodszych uczestników festynu zachęcamy do udziału w quizie wiedzy o segregacji. Także dla najmłodszych przewidziano liczne atrakcje: o godzinie 14:00 odbędzie się przedstawienie edukacyjne „Rajska Wyspa” Krakowskiego Biura Promocji Kultury, zaplanowano gry, zabawy oraz wiele innych atrakcji w tym dział małego majsterkowicza. Nieco starszych uczestników, zachęcamy do udziału w konkursie „Rzut Surowcem”. Będziemy przypomnieć wszystkim, że śmieci powinny trafiać do pojemników, a nie do lasów czy rzek.

Na placu pojawią się wielokomorowe śmieciarki oraz mobilny PSZOK, do którego mieszkańcy będą mogli oddać odpady problemowe. Przy namiocie Urzędu Miasta dzieci i dorośli będą mogli zmierzyć się z segregacją prawdziwych śmieci. Tam też pracownicy Referatu Gospodarki Odpadami będą odpowiadać na pytania i rozwiewać wątpliwości w zakresie odpadów komunalnych.

 

 

 

 

Galeria: 

 

Kalendarz FB