AKCJA SEGREGACJA - zapraszamy na festyn 18.08.2018

Zapraszamy 18 sierpnia br. na jeleniogórski Plac Ratuszowy, gdzie odbędzie się festyn rodzinny AKCJA SEGREGACJA! Od godziny 12:00 poprzez wspólną zabawę, będziemy uczyć się, jak segregować odpady!

Podczas festynu zaplanowano wiele atrakcji oraz działań informacyjnych związanych z segregowaniem odpadów. W tym dniu mobilny PSZOK przeprowadzi akcję „Kwiaty za elektroodpady”. W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, baterie i inne elektroodpady, będziemy wydawać mieszkańcom miasta kwiaty doniczkowe (do wyczerpania zapasów). W ubiegłym roku zebraliśmy 380 kg odpadów, takich jak: telewizory, dekodery, telefony, ładowarki, baterie, żarówki, ciśnieniomierze, czajniki. Mamy nadzieję, że w tym roku pobijemy ten rekord!

Młodszych uczestników festynu zachęcamy do udziału w quizie wiedzy o segregacji. Także dla najmłodszych przewidziano liczne atrakcje: o godzinie 14:00 odbędzie się występ Teatru Kultureska z przedstawieniem „Mapa Marzeń”, zaplanowano gry, zabawy oraz wiele innych atrakcji w tym dział małego majsterkowicza. Nieco starszych uczestników, zachęcamy do udziału w konkursie „Rzut Surowcem”. Będziemy przypomnieć wszystkim, że śmieci powinny trafiać do pojemników, a nie do lasów czy rzek.

Na placu pojawią się wielokomorowe śmieciarki oraz mobilny PSZOK, do którego mieszkańcy będą mogli oddać odpady problemowe. Przy namiocie Urzędu Miasta dzieci i dorośli będą mogli zmierzyć się z segregacją prawdziwych śmieci. Tam też pracownicy Referatu Gospodarki Odpadami będą odpowiadać na pytania i rozwiewać wątpliwości w zakresie odpadów komunalnych.

 

 

11

 

Kalendarz FB