Boisko w Jagniątkowie oficjalnie otwarte

Mecz pomiędzy zespołem mieszkańców Jagniątkowa a reprezentacją urzędu miasta był głównym punktem spotkania z okazji otwarcia boiska wielofunkcyjnego w tej części Jeleniej Góry.

Otwarcie zainaugurował prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak, krótką partią tenisa ziemnego z byłym radnym z tej części miasta Józefem Gajewskim. Podczas otwarcia odbył się również konkurs rzutów piłką do kosza.

Jest to boisko wielofunkcyjne, ze sztuczną nawierzchnią, oświetleniem i piłkochwytami. Można na nim grać w mini piłkę nożną, ręczną, koszykówkę oraz tenisa ziemnego. Budowa rozpoczęła się w na początku 2019 roku.

– To dobrze, że oddane kilka miesięcy temu boisko wielofunkcyjne spełnia swoją rolę i cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród młodszych jak i starszych mieszkańców tej dzielnicy – podkreślił prezydent Łużniak.

Podziękował też osobom i podmiotom, które włączyły się w organizację środowych (23 października) sportowych zmagań: właścicielom „Hoteliku pod Dębem", Pensjonatu "Borowik", Restauracji i Willi Agnieszki, Willi pod Lipami oraz Panu Stanisławowi Zacharzewskiemu z Pasieki Podgórzyn.

Inauguracyjny mecz wygrali 5:3 mieszkańcy Jagniątkowa.

23.10.2019r.