Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa! Edycja 2018

Zapraszamy mieszkańców Miasta Jelenia Góra do udziału w teście wiedzy dotyczącej tlenku węgla!

Organizatorem testu wiedzy jest Miasto Jelenia Góra - Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Jelenia Góra i Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Rozpoczął się okres grzewczy, w związku z czym wzrosło niebezpieczeństwo zatruć tlenkiem węgla, zwanym niejednokrotnie „cichym zabójcą”.

Tlenek węgla jest gazem powstającym w wyniku niepełnego spalania węgla i substancji, które w swym składzie to paliwo posiadają. Jest tym groźniejszy, że nie posiada smaku, zapachu, barwy, nie szczypie w oczy i nie „dusi w gardle”. Jest nieco lżejszy od powietrza, co powoduje, że w zamkniętych pomieszczeniach gromadzi się głównie pod sufitem.

Aby ograniczyć zagrożenia związane z działaniem tej wysoce niebezpiecznej substancji Miasto Jelenia Góra - Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Jelenia Góra i Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze organizują test wiedzyCzujka na straży Twojego bezpieczeństwa!w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjno - informacyjnej na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla .

Nagrodą w teście wiedzy są czujniki tlenku węgla. Urządzenia takie będą rozlosowane dnia 19 grudnia 2018 o godzinie 1200 na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze – hasło przewodnie tej edycji akcji w Jeleniej Górze to „Czujka Tlenku Węgla pod Choinkę”. Ankiety do udziału w tym teście wiedzy można składać do 18 grudnia 2018 r. do godziny 1000. Domowe czujniki tlenku węgla to najprostszy sposób na zabezpieczenie domu/mieszkania przed czadem. Te niewielkie urządzenia wykrywają śmiertelne zagrożenia we wczesnej fazie umożliwiając ustrzeżenie się od ich tragicznych skutków.

AkcjaCzujka na straży Twojego bezpieczeństwa!skierowana jest do mieszkańców Miasta Jelenia Góra, którzy prawidłowo wypełnią i złożą ankietę testu wiedzy.

Ulotka w pliku PDF

Regulamin konkursu wiedzy w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjno – informacyjnej „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”

Zgodnie z regulaminem test wiedzy zakończył się 18 grudnia 2018 r. o godzina 1000. Losowanie nagród rzeczowych w postaci czujek tlenku węgla odbędzie się 19 grudnia 2018 r. o godzinie 1200 na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze.

Pierwsza strona ulotki

Druga strona ulotki - objawy obecności tlenku węgla

Trzecia strona ulotki

Czwarta strona ulotki