Dostępny Urząd Miasta Jelenia Góra

Miasto Jelenia Góra realizuje przedsięwzięcie grantowe „Dostępny Urząd Miasta Jelenia Góra”, finansowane w ramach projektu „Dostępny samorząd - granty” realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Celem przedsięwzięcia grantowego jest poprawa dostępności architektonicznej, cyfrowej oraz informacyjno-komunikacyjnej Urzędu Miasta Jelenia Góra służącej zapewnieniu dostępu osobom ze szczególnymi potrzebami oraz poprawa dostępności usług publicznych świadczonych przez JST dla mieszkańców.

Wartość grantu: 250 000,00 PLN, finansowany z następujących źródeł:

a)        ze środków europejskich w kwocie 210 700,00 zł (słownie: dwieście dziesięć tysięcy siedemset złotych), co stanowi 84,28% powierzonego grantu,

b)        ze środków dotacji celowej w kwocie: 39 300,00 zł (słownie: trzydzieści dziewięć tysięcy trzysta złotych), co stanowi 15,72 % kwoty powierzonego grantu.

Finansowanie ze środków własnych Miasta Jelenia Góra: 50 000,00 PLN.

Realizacja przedsięwzięcia grantowego obejmuje:

Zadanie 1: Dostępność architektoniczna

1. Utworzenie toalety dla osób ze szczególnymi potrzebami w tym osób
    z niepełnosprawnościami w budynku przy ul. Okrzei 10 na I piętrze.
  2. Prace związane z likwidacją progów oraz przystosowaniem ciągów komunikacyjnych
    w budynkach Urzędu Miasta Jelenia Góra.
  3. Montaż poręczy i uchwytów przy wejściach oraz ciągach komunikacyjnych
    w budynkach Urzędu Miasta.
  4. Wyznaczenie i oznakowanie miejsca parkingowego przy budynku Urzędu Miasta
    przy ul. Sudeckiej 29.

Zadanie 2: Dostępność cyfrowa

Nagranie filmów o podstawowych usługach w Urzędzie Miasta wraz z przetłumaczeniem na język migowy.

Zadanie 3: Dostępność komunikacyjno-informacyjna

1. Wykonanie i montaż 6 szt. tablic informacyjnych ogólnych oraz tabliczek informacyjnych przy pokojach dostosowanych do potrzeb osób
    z niepełnosprawnościami w budynkach Urzędu Miasta Jelenia Góra.
  2. Montaż 6 szt. tablic tyflograficznych z rozkładem pomieszczeń w budynkach Urzędu Miasta Jelenia Góra.
  3. Zakup przenośnych pętli indukcyjnych - 3 szt.
  4. Usługi doradcze w zakresie dostępności.