Dzień Pirata 2015

20 czerwca 2015 roku Jeleniogórski Okręgowy Związek Żeglarski zorganizował na terenie przystani  Klub Żeglarski „IZERY” nad jeziorem Leśniańskim, Imprezę Żeglarską dla dzieci i młodzieży „Dzień Pirata”. Podczas jej trwania prezentowana była marka TAURON jako partnera naszego przedsięwzięcia. 

Imprezę zapoczątkowano wybiciem czterech szklanek dzwonem okrętowym, który oznajmił godzinę 12 w południe i przejęcie polany przez  ”Piratów” z Leśnej, Stankowic, Lubania, Proszówki i Gryfowa Śl. Chmury napływające z nad zamku Czocha, sprowadzały co jakiś czas deszcz na przemian ze słońcem. Piratom przywykłym do deszczowej, wietrznej i chłodnej pogody nie przeszkodziło to we wspaniałej zabawie, podczas której rozegrano wiele konkursów o tematyce żeglarskiej. Młodzież popisywała się znajomością wiedzy żeglarskiej, przeciąganiem liny, celowaniem rzutki do koła ratunkowego, śpiewaniem szant oraz znajomością tematyki eko-energii. Wszystkie konkursy nagradzane były nagrodami ufundowanymi przez naszego partnera – firmę TAURON. Organizatorzy zapewnili wszystkim uczestnikom kiełbaski z grila, napoje, ciastka i słodycze. 

Była to IV edycja imprezy, która ma na celu przybliżyć tematykę żeglarską poprzez zabawę i jest skierowana do dzieci i młodzieży, 

z obszarów wiejskich i małych miast. Chociaż pogoda sprawiła żeglarskiego psikusa, ilość uczestników była wyższa w stosunku do ubiegłego roku i przekroczyła ponad 70 osób.

Młodzi „Piraci”, którym bardzo spodobała się impreza postanowili spotkać się jeszcze raz za rok, zamawiając tym razem u Prozerpiny lepszą pogodę.

W imieniu Zarządu JOZŻ zapraszam wszystkich sympatyków żeglarstwa do brania udziału w podobnych imprezach, rejsach morskich i szkoleniach żeglarskich, które odbywają się pod patronatem marki TAURON. 

 

Z żeglarskim pozdrowieniem

Jolanta Jackowska

 

 

Kalendarz FB