I Jeleniogórskie Targi Organizacji Pozarządowych

14 czerwca 2014, na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze odbyły się I Jeleniogórskie Targi Organizacji Pozarządowych, a w Książnicy Karkonoskiej Konferencja Trójsektorowa. Wydarzenie otworzył Prezydent Miasta Jelenia Góra Marcin Zawiła i prezes Fundacji "Jagniątków" Sławomir Wieteska.

W targach wzięło udział ponad 30 jeleniogórskich organizacji pozarządowych. Mieszkańcy  Jeleniej Góry mieli okazję zapoznać się z najaktywniej działającymi stowarzyszeniami i fundacjami. Każda z organizacji przygotowała szereg informacji o swojej działalności oraz chętnie odpowiadała na pytania zainteresowanych osób. Dużym zainteresowaniem cieszyły się m.in: mini pole golfowe Stowarzyszenia Sportowego Golf Klub Jelenia Góra, na którym można było spróbować swoich sił, wielka szachownica Stowarzyszenia Piechowice, stacjonarny rower Karkonoskiego Stowarzyszenia Cyklistów z możliwością przejazdu na 3 km wirtualnej trasie. Można było również wsiąść do łodzi Stowarzyszenia Klub Żeglarski HORYZONT oraz zapoznać się z  profesjonalnym sprzętem żeglarskim.  Aeroklub Jeleniogórski eksponował swoje modele szybowców, także w powietrzu, Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego z Jeleniej Góry przygotował zagadki przyrodnicze a  gości swojego stoiska częstował produktami z dziczyzny. Stowarzyszenie Jeleniogórska Promenada Bobru zapraszało na piknik, który odbywał się w tym czasie przy Bobrze, a Stowarzyszenie Gildia Przewodników Sudeckich na Wielkie Wędrowanie, które odbędzie się w najbliższych dniach. Dla amatorów fotografii czekały Jeleniogórskie Towarzystwo Fotograficzne, które planuje przygotować wystawę zdjęć zrobionych m.in. uczestnikom Targów oraz Stowarzyszenie Jeleniogórska Strefa Fotografii, dzięki któremu można było zapoznać się z metodami i technikami fotograficznymi, np. cyjanotypią. Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Jeleniej Górze prowadził warsztaty udzielania pierwszej pomocy. Stowarzyszenie Osób Przewlekle Chorych Pomocna Dłoń prezentowało dzieła swoich członków i podopiecznych oraz promowało sierpniową wycieczkę na Śnieżkę, Stowarzyszenie Pegaz zaprezentowało swój dorobek oraz zakres działań, które prowadzą na rzecz Jeleniej Góry i powiatu jeleniogórskiego, na stanowisku Fundacji Jagniątków dyżurował i bezpłatnie udzielał porad doradca organizacji pozarządowych i osób fizycznych zainteresowanych założeniem organizacji. 

Na uczestników czekało jeszcze wiele innych atrakcji, których nie sposób wymienić. Przebieg Targów ubogaciły liczne imprezy towarzyszące, swoje działania zaprezentowało m.in. Miasteczko Aktywności Młodych oraz Komenda Miejska Policji w JG wraz z MONARem, Strażą Miejską i Szpitalem MSW. Odbyły się również występy podopiecznych Fundacji "Bliżej Gwiazd" - Joanny Zamojskiej i Renaty Galik oraz zespołu "Sybiraczki i Kresowianie". Fundacja „Jagniątków”  dziękuje wszystkim wystawcom i zaprasza do uczestnictwa w przyszłym roku. I Jeleniogórskie Targi Organizacji Pozarządowych zrealizowano w ramach projektu "Modelowa współpraca administracji publicznej i organizacji pozarządowych w Jeleniej Górze" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

 

Kalendarz FB