Inkubator „Małe Wielkie Zmiany”: Zawodowo aktywizujemy!

Takich możliwości wcześniej nie było! Innowatorzy społeczni mogą liczyć teraz na profesjonalne wsparcie i granty, które pozwolą im rozwinąć nowatorskie koncepcje. Inkubator „Małe Wielkie Zmiany” zaprasza do współpracy w działaniach na rzecz osób oddalonych od rynku pracy.

Zastanawiasz się, jak można sprawniej przygotowywać ludzi do pracy? Widzisz nierozwiązane problemy pojawiające się podczas aktywizacji osób bezrobotnych? Obserwujesz bariery, które utrudniają bliskiej Ci grupie osób znalezienie i utrzymanie pracy? Aplikuj o grant na testowanie nowych rozwiązań usprawniających aktywizację zawodową!

Dlaczego powstał Inkubator?

Celem działania Inkubatora „Małe Wielkie Zmiany” jest wsparcie osób oddalonych od rynku pracy (np. osób z niepełnosprawnościami, długotrwale bezrobotnych, osób z niewielkich miejscowości, w szczególnie trudnej sytuacji życiowej, bez doświadczenia zawodowego) przez zastosowanie zupełnie nowych rozwiązań, które posłużą ich aktywizacji zawodowej.

Kto może się zgłosić?

Do Inkubatora zgłaszać się mogą zarówno osoby prawne (organizacje pozarządowe, przedsiębiorstwa, jednostki samorządu terytorialnego), jak i osoby fizyczne (pojedynczo oraz tworząc grupy nieformalne), które chcą odpowiedzieć na problemy wybranych grup osób oddalonych od rynku pracy.

Możliwości, jakie daje Inkubator

Uzyskujesz możliwość rozwinięcia autorskich pomysłów, które wcześniej nie wpisywały się w dostępne programy wsparcia. Możesz wreszcie wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie, żeby bardziej efektywnie odpowiedzieć na specyficzne problemy osób, które wspiera Twoja organizacja.

Inkubator zapewnia:

  • dostęp do środków finansowych - średnio 43 tys. zł na testowanie rozwiązań przez pół roku;

  • pomoc ekspertów - mentorów i specjalistów branżowych.

Innowatorzy wejdą w skład Sieci Innowatorów Społecznych, w której będą mogli wymieniać się pomysłami, inspiracjami i dobrymi praktykami. Najciekawsze projekty będą promowane w całej Polsce i włączane do głównego nurtu polityki społecznej.

Zgłoszenia i szczegóły

Rekrutacja do Inkubatora prowadzona jest w czterech turach. Zgłoszenia w pierwszej z nich przyjmowane będą do 3 listopada br. Kolejna tura naboru zostanie ogłoszona na początku 2017 roku. Formularze rekrutacyjne wraz z instrukcjami i wskazówkami dostępne są na stronie internetowej: spoldzielnie.org/aplikuj

Wszystkie szczegóły na temat projektu, dokumenty, terminy i etapy wsparcia, porady i opisy, znaleźć można na aktualizowanej na bieżąco stronie: spoldzielnie.org/innowacje

Projekt "Małe Wielkie Zmiany – sieć rozwoju innowacji społecznych" jest realizowany przez Stowarzyszenie Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych w partnerstwie z PwC Polska Sp. z o.o. ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Kontakt do organizatorów:

 

Malwina Pokrywka, malwina@spoldzielnie.org, tel. 603 388 876

Tadeusz Mirski, tadeusz.mirski@spoldzielnie.org, tel. 515 323 393

Tel. stacjonarny: 61 887 11 66

 

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Kalendarz FB