Jelenia Góra na 24. Międzynarodowych Targach Turystycznych "TT Warsaw 2016"

W dniach 24-26 listopada odbyły się 24. Międzynarodowe Targi Turystyczne "TT Warsaw 2016". Podczas tegorocznej edycji targów zaprezentowało się łącznie 450 wystawców z 50 krajów. Wśród wystawców można było spotkać hotelarzy, biura podróży, przedstawicieli regionów, miast a także całych państw. Krajem partnerskim tegorocznych targów była Rumunia, która pokazała swój urok turystyczny oraz kulturalny. Dla odwiedzających zorganizowano wiele konferencji z podróżnikami, pokazów kulinarnych i rzemieślniczych, konkursów wiedzy oraz wiele innych atrakcji.

Miasto Jelenia Góra  promowane było na wspólnym stoisku wraz z Powiatem Kłodzkim, Zamkiem Książ oraz Dolnośląską Organizacją Turystyczną. Pozwoliło to zachęcić większą liczbę wizytujących do odwiedzenia stoiska oraz przedstawienia bogatej oferty południowej części Dolnego Śląska. Na targach została również przedstawiona oferta partnerów Miasta Jelenia Góra: Uzdrowiska Cieplice, Term Cieplickich, Huty Julia oraz Biegu Piastów. Dużym zainteresowaniem cieszyła się przede wszystkim oferta Huty Julia i Term Cieplickich. Są to ciągle nowe atrakcje dla wielu mieszkańców Polski, którzy nigdy nie byli w Karkonoszach, lub byli dawno temu. Uzdrowisko Cieplice i Bieg Piastów to już rozpoznawalna marka, która kojarzy się z Karkonoszami, Jelenią Góra i całą Kotliną Jeleniogórską. Duże zainteresowanie wzbudziła również loteria połączona z konkursem wiedzy o regionie, podczas której można było wygrać między innymi pakiet pobytowy w Uzdrowisku Cieplice, vouchery na Termy Cieplickie i do Huty Julia i pakiety startowe na Bieg Piastów. Podczach trzech dni w loterii udział wzięło blisko 60 osób.