Jeleniogórscy uczniowie na festiwalu kwiatów w Cervi

W Ramach wieloletniej współpracy Jeleniej Góry z miastem partnerskim Cervia we Włoszech, uczniowie jeleniogórskiego technikum architektury krajobrazu już po raz drugi zaprezentują Jelenią Górę na dorocznym „Święcie Kwiatów” w Cervi - Mieście Partnerskim we Włoszech.

Po zeszłorocznym, mistrzowskim wykonaniu aranżacji skweru miejskiego Cervi, cztery uczennice Zespołu Szkół Przyrodniczo-Usługowych i Bursy Szkolnej wraz z nauczycielką przedmiotów zawodowych, mgr inż. Anną Rychlewską  już po raz drugi reprezentują nasze miasto na corocznym „Święcie Kwiatów” - imprezie florystycznej podczas której na skwerach i w parkach przyozdobionych zostaje ponad 50 klombów.

Jest to okres, w którym ogrodnicy z różnych części Europy, w tym także z Polski, mają możliwość zademonstrowania swoich zdolności. Tym samym jest to ogromne wyróżnienie dla uczennic Technikum Architektury Krajobrazu w ZSPU i BS: Żanety Kwiatkowskiej, Dajany Iwaniak, Emilii Szczeponek i Marleny Krakowskiej. Uczennice ZSPU i BS, pod czujnym okiem swojej nauczycielki, przygotowały w tym roku projekt i prowadzą prace nad jego wykonaniem na skwerze miejskim w Cervi – Milano Marittima, tuż przy pomniku Ulrico Sordi, ucznia miejscowej szkoły, zmarłego w wieku 12 lat, który swoją dobrocią i empatią zaskarbił sobie sympatię mieszkańców miasta i na trwałe zapisał się w ich pamięci.

Włoskie „Święto Kwiatów” stanie się także okazją do promowania polskiego ogrodnictwa. Uczennice technikum przygotowały projekt pięciolinii, na której zamiast nut zawisną polskie jabłka. Dyrektor Zespołu Szkół Przyrodniczo-Usługowych i Bursy Szkolnej, pani mgr inż. Helena Kasperczyk wprost nie posiada się z radości, że szkoła po raz kolejny miała możliwość uczestniczyć w tak znakomitym i obfitującym w nowe doświadczenia projekcie i jest dumna ze swoich uczennic.