Jeleniogórscy uczniowie w Cervi (video)

"Jest jeden kwiat w Cervii, który nie może być nigdy zapomniany. Jest to kwiat piękny, świeży i pachnący. Kwiat, który podarował w tak krótkim czasie - pokój, szczęście, miłość, wiarę - jest to Urlico Sarti."

W myśl słów arcybiskupa Giuseppe Verucchi uczniowie Technikum architektury krajobrazu Zespołu Szkół Przyrodniczo Usługowych i Bursy Szkolnej z Jeleniej Góry wykonali projekt nasadzeń kwiatowych w Cervi – mieście partnerskim Jeleniej Góry. Trzy uczennice pod przewodnictwem nauczycielki - Pani Anny Rychlewskiej wykonywały w dniach 12 – 18 maja br. klomb na skwerze Q. Ascione przed biblioteką miejską. Na skwerze tym w 2013 roku postawiono pomnik ku pamięci ucznia pobliskiej szkoły Urlico Sarti. Piękne, kolorowe nasadzenia zaprojektowane i wykonane przez uczniów z Jeleniej Góry upiększyły miejsce przed biblioteką oraz podkreśliły jego ważność.

Miasto Jelenia Góra od ponad dziesięciu lat uczestniczy w projekcie „Cervia miasto ogrodów – maj w kwiatach” , którego celem jest przedstawienie prac autorstwa projektantów zieleni z wielu europejskich miast. Tegoroczna 42. już edycja wydarzenia zostanie  uroczyście zainaugurowana w dniu 24 maja br.