Jeleniogórski Okręgowy Związek Żeglarski zainaugurował „Sezon Nawigacyjny 2014”

10 maja 2014 roku Jeleniogórski Okręgowy Związek Żeglarski zainaugurował „Sezon Nawigacyjny 2014” pod patronatem TAURON Ekoenergia spółka z o.o. dla żeglarzy naszego Związku, na terenie przystani Klubu Żeglarskiego K.S.”TURÓW”, nad Zalewem Witka. Uroczystego Otwarcia Sezonu Żeglarskiego 2014 dokonał Prezes JOZŻ Stanisław Przędzielewski, który nakreślił plan działania Związku na najbliższy rok, oraz omówił system szkolenia w nawiązaniu do wytycznych PZŻ. Wśród zaproszonych gości, którzy swoim działaniem wspierają żeglarstwo jeleniogórskie byli: przedstawiciel TAURON Ekoenergia spółka z o.o. Szczepan Sidor , Vice Prezes KS „TURÓW” S.A. Stanisław Sterkowicz, Burmistrz Zgorzelca Rafał Gronicz i Wójt Gminy Zgorzelec Kazimierz Janik. W imprezie udział wzięli przedstawiciele klubów zrzeszonych w JOZŻ oraz członkowie zaprzyjaźnionego Klubu Żeglarskiego z Gorlitz. JOZŻ swoim działaniem obejmuje teren dawnego województwa jeleniogórskiego i skupia w swoich klubach, których jest 11, żeglarzy z Jeleniej Góry, Zgorzelca, Bolesławca, Leśnej oraz Kamiennej Góry.

Członkowie Klubu Żeglarskiego „TURÓW” z wielką determinacją przywracają życie żeglarskie na terenie przystani, po powodzi z 2010 roku. Mimo braku finansów udało się oddać do użytku pomost, do którego cumują jachty, co pozwoliło na uruchomienie szkoleń żeglarskich. Stan wody w Witce wciąż jest niski, ale przedstawiciele Elektrowni obiecali, że w przeciągu dwóch lat Zalew zostanie napełniony do stanu z przed powodzi.

Wszyscy żeglarze wspierać będą działania naszych kolegów. W imieniu Zarządu JOZŻ zapraszam wszystkich sympatyków żeglarstwa do brania udziału w imprezach, rejsach śródlądowych i morskich, oraz szkoleniach żeglarskich, które odbywają się pod patronatem TAURON Ekoenergia spółka z o.o. w Jeleniej Górze.