Jeleniogórzanka finalistką konkursu w Sydney

Jeleniogórzanka, Anna Patrys, jako jedyna europejka będzie walczyć w finale prestiżowego konkursu wokalnego dla młodych sopranów dramatycznych - Elisabeth Connell Prize. Dwuetapowy konkurs rozpocznie się w Sydney Opera House już jutro 11 września, finał rywalizacji 13 września 2014 r. Dzięki wsparciu Miasta Jeleniej Góry śpiewaczka jest już w Sydney, przygotowując się do występu.

Już niebawem będziemy mogli oglądać Annę Patrys w jednym z popularnych programów telewizyjnych „Mam Talent”. Zachęcamy sympatyków jeleniogórskiej gwiazdy operowej, do wspierania jej naszymi głosami.

Anna Patrys (ur. 1981) jest interpretatorką muzyki współczesnej oraz śpiewaczką oratoryjno-kantatową, a ponadto jedną z najwybitniejszych śpiewaczek barokowych w Polsce. Wyróżnia się aż 3,5 oktawową skalą głosu. Absolwentka jeleniogórskiego II Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida (2000) i Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale wokalno-aktorskim (2004), od dzieciństwa jest związana z muzyką. Była uczestniczką Kursów Mistrzowskich u Jerzego Artysza, Henryki Januszewskiej-Stańczyk i Radosława Żukowskiego. Swoją karierę rozpoczęła w Zespole Śpiewaków Miasta Katowice “Camerata Silesia”, śpiewając przez 8 lat altem. Następnie uczyła się śpiewu pod kierunkiem Radosława Żukowskiego i Tatiany Serian. Swoim potężnym dramatycznym sopranem udowodniła, że jest interpretatorką muzyki współczesnej oraz śpiewaczką oratoryjno-kantatową (skala użytkowa głosu o tessyturze od d do e3). Śpiewała pod batutą m.in. takich dyrygentów jak: Krzysztof Penderecki, Peter Hirsch, David Lee, Lawrence Foster, Christopher Lyndon-Gee, Ulf Schirmer, Lothar Koenigs, Chris Moulds, Carlo Rizzi. Jest półfinalistką ósmej edycji Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki (2013).