Krokus Jazz Festiwal za nami

Zespół Michalska-Jarzmik Quintet zdobył nagrodę Grand Prix w konkursie Powiew Młodego Jazzu podczas tegorocznego Krokus Jazz Festiwal. Otrzymał czeki od Prezydenta Jeleniej Góry Jerzego Łużniaka oraz Stowarzyszenia Artystów Wykonawców SAWP. Na finał tegorocznej edycji festiwalu zagrał Hailey Tuck Band.

– Gratuluję tak wspaniałej imprezy – powiedział szef jury Mariusz Bogdanowicz tuż przed rozdaniem nagród, które odbyło się w niedzielny (20 października) wieczór na scenie Jeleniogórskiego Centrum Kultury.

Dyrektor JCK Jarosław Gromadzki podziękował swoim pracownikom za pracę, włożoną w organizację tegorocznej edycji. Prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak zapewnił, że miasto w przyszłym roku także wesprze tę imprezę.

Tegoroczny Krokus Jazz Festiwal trwał od poniedziałku, kiedy to na Placu Ratuszowym otwarto wystawę Jazz World Foto. Zdjęcia można oglądać do końca tego tygodnia. Od czwartku do niedzieli trwały koncerty zaproszonych gości. W weekend z kolei odbył się konkurs dla młodych muzyków pn. Powiew Młodego Jazzu.

– Zgłosiło się tak dużo ekip, że nie było możliwości, aby wszystkich dopuścić do przesłuchań. Z bólem serca musieliśmy niektórym podziękować – przyznał J. Gromadzki. Dodał też, że poziom był bardzo wysoki i wyrównany.

Do przesłuchań zakwalifikowano 15 zespołów. Nagrodę Grand Prix tego konkursu otrzymał zespół Michalska-Jarzmik Quintet. Członkowie grupy odebrali czeki od prezydenta Jeleniej Góry Jerzego Łużniaka oraz Stowarzyszenia Artystów Wykonawców SAWP. Na finał festiwalu zagrał zespół Hailey Tuck Band. Wokalistka Hailey Tuck zaczarowała publiczność swoim wyjątkowym głosem. Gwiazda wieczoru bisowała dwa razy.

Galeria: 

 

Kalendarz FB