Którędy przy cmentarzach?

Podobnie jak w poprzednich latach, w okresie Wszystkich Świętych w Jeleniej Górze zostanie wprowadzony nowy schemat organizacji ruchu w rejonie cmentarzy. Gdzie będą dodatkowe miejsca do parkowania, a gdzie musimy liczyć się z utrudnieniami w ruchu?

W rejonie ulicy Sudeckiej wyłączona będzie sygnalizacja świetlna przy tzw. starym cmentarzu. Na przejściu dla pieszych pojawią się policjanci, którzy będą kierować ruchem. Na ulicy Staffa zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy (od Sudeckiej w kierunku Nowowiejskiej) z dopuszczeniem parkowania po obu stronach ulicy. Jednokierunkowa (od Sudeckiej w kierunku osiedla Czarne) będzie też ulica Skowronków. Kierowcy będą mogli zaparkować po prawej stronie jezdni. Ruch jednokierunkowy zostanie wprowadzony także na ulicy Strumykowej.

Więcej zmian czeka kierowców przy dojeździe do starego cmentarza od strony ulicy Mickiewicza. Fragment tej ulicy będzie wyłączony, z uwagi na trwające tam prace remontowe. Robotnicy trafili na litą skałę i nie udało się zakończyć robót przed 1 listopada. Będzie można zostawić auto na dwujezdniowym odcinku ulicy Mickiewicza (na prawym pasie). Obowiązuje zakaz parkowania na skwerach i terenach zielonych.

Organizacja ruchu na cmentarzu komunalnym w Cieplicach będzie taka sama, jak w poprzednich latach. Wyłączony z ruchu zostanie odcinek ulicy Jagiellońskiej (od Dworcowej do Harcerskiej), dopuszcza się możliwość parkowania na ulicy Marcinkowskiego (po stronie Zorki), a także na ulicy Lubańskiej (po stronie budynków mieszkalnych). Na placu przy dawnym dworcu PKP Cieplice będzie parking.

Opisana organizacja ruchu zostanie wprowadzona w dniu 31.10. 2019 r. i będzie obowiązywała także 1.11.2019 r. Więcej zmian obrazują mapki, które załączamy poniżej.

Galeria: 

 

Kalendarz FB