Licealiści z „Żeroma” wśród finalistów „Zwolnionych z teorii”

Po raz kolejny uczniowie I LO im. Stefana Żeromskiego mieli możliwość uczestniczenia w projekcie „Zwolnieni z teorii”. Jest to platforma, dzięki której studenci i licealiści mogą realizować swoje własne zadania społeczne. Każdy, kto zrealizuje taki projekt, zostaje finalistą i otrzymuje międzynarodowy certyfikat z zarządzania.

 

Licealiści z „Żeroma”: Natalia Palewicz, Miłosz Kłosowski, Patryk Biliński, Natalia Nastula, Ewa Nowacka, Aleksandra Segiet, Jakub Żabiński, uzyskali tytuł Finalisty i Międzynarodowe Certyfikaty z Zarządzania Projektami stworzone przez Project Management Institute. PMI to prestiżowa instytucja zrzeszająca 500 tysięcy kierowników projektów z całego świata, która wyznacza globalne standardy w zarządzaniu.

Uczestnictwo w tym projekcie jest niezwykle pouczające dla uczniów, rozwija ich kompetencje kluczowe.

Poprzez platformę „Zwolnieni z teorii” można zdobyć doświadczenie, międzynarodowe certyfikaty i nagrody, które pomogą w znalezieniu poszukiwanej, lubianej a tym samym satysfakcjonującej pracy. Dodatkowo można zrobić coś dobrego dla innych, rozwijać swoją pasję i poznać innych aktywnych ludzi z całej Polski.

 

W ramach promocji „Zwolnionych z teorii”, liceum odwiedziła finalistka olimpiady, która zachęcała uczniów klas pierwszych do realizacji projektu. Przedstawiła krok po kroku etapy projektu: znalezienie pomysłu, współpracę z partnerami, opracowanie programu, tworzenie filmu… Osoby zainteresowane tym projektem uzyskują więcej szczegółów bezpośrednio od ucznia szkoły, Miłosza Kłosowskiego, który podobnie jak odwiedzająca społeczność „Żeromskiego”, finalistka, propagował i propaguje „Zwolnionych z teorii” w innych szkołach.

Licealiści zrealizowali w bieżącym roku szkolnym dwa projekty społeczne „Piękno w każdym z nas” i „Twoje życie, wspólne zdrowie”.

Projekt „Piękno w każdym z nas” ma na celu zmianę w sposobie postrzegania naszego ciała, pokochanie każdej jego części oraz zmianę myślenia o naszych wadach - zmienianie ich w zalety. W końcu każdy z nas jest piękny na swój własny, unikalny sposób!

 

W dzisiejszych czasach wiele osób nie akceptuje w pełni swojego ciała. Stara się dążyć do pewnego wzorca ideału, nie zważając na późniejsze konsekwencje. Media stale promują wychudzone modelki, które na zdjęciach wyglądają niemalże perfekcyjnie. Każda młoda osoba, która obraca się w erze Instagrama, Facebooka żyje w przekonaniu, że aby być piękną/pięknym wystarczy podążać za trendami, wyglądać jak sławna osoba. Robią wszystko, żeby się do nich upodobnić.

Projekt ,,Twoje życie, wspólne zdrowie” ma na celu uświadomienie ludziom, w jaki sposób swoim zachowaniem wpływają na osoby w ich otoczeniu, jak i nich samych. W ramach projektu nakręcono spot, który pokazuje skutki nieodpowiednich działań ludzi, względem samych siebie jak i społeczności. Uczniowie promowali zdrowy tryb życia i odpowiednie podejście, które zaowocuje względem wszystkich w otoczeniu danej osoby jak i niej samej. Promocja odbywała się na: Instagramie, Facebook'u, poprzez ulotki i naklejki, na których znajdowała się nazwa projektu. Twoje życie może wywierać ogromny wpływ na innych, pamiętaj o tym kiedy nadejdzie okazja na pokazanie innemu człowiekowi, jak należy się zachowywać i żyć wspólnym dobrem.

 

Celem jest zachęcenie społeczeństwa do prowadzenia zdrowego i aktywnego trybu życia oraz uświadomienie, jak każdy z nas przyczynia się do jakości życia innych ludzi. W tym celu przeprowadzono ankietę, wykonano fotoreportaż i nagrany został spot, który pokazał istniejący problem.

Jak działają: olimpiada, projekty, można się dowiedzieć na stronie www.zwolnieniezteorii.pl, a także oglądając film podsumowujący realizację wszystkich projektów w ramach: Zwolnieni z teorii.

Ewa Andrusyszyn

Nauczyciel I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego Jeleniej Górze


11.10.2019r.

Galeria: 

 

Kalendarz FB