Młodzi innowatorzy biznesu na rzecz rozwoju regionu

Prezydent Jeleniej Góry, Marcin Zawiła postanowił uhonorować nagrodami laureatów w konkursie „Młodzi innowatorzy biznesu na rzecz rozwoju regionu”. Konkurs organizowany jest przez studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Jeleniej Górze już od dwóch lat. To rodzaj giełdy pomysłów, swoistej „burzy mózgów” i prób poszukiwania najciekawszych pomysłów na niszową działalność biznesową w Jeleniej Górze i okolicach. – To bardzo ciekawa inicjatywa – powiedział M. Zawiła – bowiem spojrzenie młodych ludzi, którzy z natury rzeczy są i krytyczni wobec zastanej rzeczywistości, i kreatywni, ale i mają – posiłkując się ich słownictwem – „odjechane” pomysły, mogą być zaczątkiem interesujących rozstrzygnięć. W jednej z minionych edycji zgłosili m.in. potrzebę utworzenia „miejsca grzebalnego dla zwierząt” w Jeleniej Górze. Z różnych powodów taka potrzeba istnieje realnie. Oczywiście – studencką ideę trzeba uporządkować w sensie formalno-prawnym, to znaczy w aspekcie planu przestrzennego zagospodarowania, ustalenie rygorów sanitarnych, wskazanie w jakimś zgodnym z prawem trybie instytucji która to będzie prowadzić, utrzymywać w porządku, irp, ale zaczynem zawsze jest oryginalna idea, która zrodziła się w gronie przedsiębiorczych studentów.

Początek Giełdy Pomysłów jutro (piątek)  – godz. 12.00, początek Gali – 12.30, a później odbędzie się kilka etapów prezentacji.