Modernizacja placu zabaw coraz bliżej

Wielkimi krokami zbliża się modernizacja placu zabaw dla dzieci i młodzieży, znajdującego się przy Placu Kościuszki.

W poniedziałek (19 sierpnia) otwarto oferty, które wpłynęły w ramach przetargu na to zadanie. Do postępowania przystąpiło dwóch chętnych. Najkorzystniejszą ofertę pod względem finansowym zaproponowała Firma Handlowo-Usługowa Wojciech Dzimidowicz z Jeżowa Sudeckiego. Deklaruje, że zrealizuje tę inwestycję za 184 500 złotych. To mniej, niż przeznaczyło na to Miasto. Przetarg zostanie rozstrzygnięty lada dzień.

W ramach modernizacji placu, znajdującego się pomiędzy ul. Okrzei i Al. Wojska Polskiego, rozebrany zostanie m.in. betonowy labirynt, przeniesione będą dwie huśtawki i karuzela. Planuje się zakup i montaż nowych zabawek, m.in. zestawu 7 wież, z dachem i podestem, dwóch zjeżdżalni, przejścia rurowego itp. To nie wszystko: na placu zabaw powstanie tzw. sześcian sprawnościowy oraz gry (np. kółko-krzyżyk). Wszystkie zamontowane urządzenia będą posiadały certyfikaty i atesty, poświadczające zgodność z aktualnymi normami. Ponadto teren ten wzbogaci się o elementy tzw. małej architektury, jak ławki, kosze na śmieci, pergole z kwiatami. Całość będzie ogrodzona.

Inwestycja pn. Modernizacja Placu Zabaw przy Placu Kościuszki realizowana jest w ramach Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2019.

 


20.08.2019

Galeria: 

 

Kalendarz FB