Nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej na realizację zadań w zakresie sprzyjania rozwojowi sportu

Prezydent Miasta Jeleniej Góry ogłasza nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej z budżetu miasta na realizację zadań w zakresie sprzyjania rozwojowi sportu w Mieście Jelenia Góra skierowany do klubów sportowych działających na obszarze Miasta Jelenia Góra, niedziałających w celu osiągnięcia zysku w roku 2015.

Warunki przystąpienia do naboru wniosków

1. Działalność sportowa prowadzona na terenie Miasta Jelenia Góra.

2. Licencja klubu uprawniająca do udziału w rozgrywkach i zawodach odpowiedniego polskiego związku sportowego lub podmiotu działającego w jego imieniu.

3. Uczestnictwo we współzawodnictwie sportowym, organizowanym lub prowadzonym  przez polski związek sportowy lub podmioty działające z jego upoważnienia. Udział klubu sportowego we współzawodnictwie sportowym innym  niż organizowane przez polski związek sportowy lub zrzeszającą  ten związek międzynarodową organizację sportową w danej dyscyplinie sportu wymaga zgody właściwego  polskiego związku sportowego.

4. Szczególne osiągnięcia sportowe uzyskane przez zawodników klubu w roku, w którym dotacja ma być udzielona lub w roku poprzedzającym rok przyznania dotacji

Zasady przyznawania dotacji.

1. Prezydent Miasta Jeleniej Góry powołuje w drodze zarządzenia Komisję oraz określa regulamin jej pracy.

2. W przypadku stwierdzenia uchybień formalno-prawnych lub innych wad w złożonym wniosku, wzywa wnioskodawcę do natychmiastowego usunięcia lub uzupełnienia. Wniosek, który nie zostanie uzupełniony bądź poprawiony nie będzie rozpatrywany.

3. Złożenie wniosku nie jest równoznaczne z przyznaniem dotacji.

4. Dotację otrzymają tylko kluby sportowe prowadzące rozgrywki sportowe w grach zespołowych.

5. Dotację otrzyma jeden klub w danej dyscyplinie sportowej (z zachowaniem podziału na dyscyplinę żeńską i męską).

6. Dotację otrzyma klub sportowy będący w wyższej lidze.

7. Kwota przyznanej dotacji może być niższa od kwoty wnioskowanej we wniosku. W takim przypadku wnioskodawcy przysługuje prawo do negocjowania zmniejszenia zakresu rzeczowego zadania lub rezygnacji z jego realizacji.

8. Warunkiem przekazania dotacji jest zawarcie umowy w formie pisemnej.

9. Dotacja może być wykorzystana w szczególności na:

- realizację programów szkolenia sportowego;

- zakup sprzętu sportowego;

- pokrycie kosztów organizowania zawodów sportowych lub uczestnictwa w tych zawodach;

- pokrycie kosztów korzystania z obiektów sportowych dla celów szkolenia sportowego;

- wynagrodzenia kadry szkoleniowej.

10. Dotacja nie może być wykorzystana na:

- koszty transferu zawodnika z innego klubu sportowego;

- zapłaty kar, mandatów i innych opłat sanacyjnych nałożonych na klub sportowy lub zawodnika tego klubu;

- zobowiązania klubu sportowego z tytułu zaciągniętej pożyczki, kredytu lub wykupu papierów wartościowych oraz kosztów obsługi zadłużenia;

- zadania i zakupy inwestycyjne;

- zakupy budynków, lokali, gruntów;

- budowy, modernizacje i remonty obiektów sportowych.

oświadczenie VAT.doc

treść ogłoszenia_sprzyjanie2015.pdf