Nabór wniosków w ramach Programu wyrównywania różnic między regionami III

Zarząd PFRON, uchwałą nr 126/2015 z dnia 12 listopada 2015 r. przyjął nowe kierunki działań oraz warunki brzegowe obowiązujące realizatorów "Programu wyrównywania różnic między regionami III" w 2016 r.

W roku bieżącym będą realizowane następujące obszary programu:

obszar B - likwidacja barier w urzędach, placówkach edukacyjnych lub środowiskowych domach samopomocy w zakresie umożliwienia osobom niepełnosprawnym poruszania się i komunikowania,

obszar C - tworzenie spółdzielni socjalnych osób prawnych,

obszar D - likwidacja barier transportowych,

obszar E - dofinansowanie wymaganego wkładu własnego w projektach dotyczących aktywizacji i/lub integracji osób niepełnosprawnych,

obszar F - tworzenie warsztatów terapii zajęciowej,

obszar G - skierowanie do powiatów poza algorytmem dodatkowych środków na finansowanie zadań ustawowych dotyczących rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych.

Wnioski podmiotów, których siedziba mieści się w Jeleniej Górze o dofinansowanie ze środków PFRON obszarów: B, C, D, F i G, w ramach "Programu Wyrównywanie Różnic Między Regionami III", będą przyjmowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Dział Rehabilitacji w Jeleniej Górze przy al. Jana Pawła II 7, do dnia 20 kwietnia 2016 r.

Informacje na temat programu można uzyskać w Dziale Rehabilitacji MOPS, pokój 8 i 9, tel. (75) 75-588-02 oraz na stronie internetowej: www.pfron.org.pl.

załącznik