Nowy plac zabaw dla dzieci w Maciejowej

Nowy plac zabaw dla dzieci powstanie w Maciejowej, w obszarze tamtejszego boiska. – Firma Leroy Merlin zadeklarowała wsparcie działań Miasta kwotą 30.000 zł ze względu na fakt, że planuje otwarcie swej placówki w Jeleniej Górze – powiedział Marcin Zawiła, Prezydent Jeleniej Góry.

- Ogłosimy w najbliższym czasie przetarg, zweryfikujemy ceny i koszty, budowa rozpocznie się w najbliższym możliwym czasie. Podkreślam, że Miasto jak każdy inny podmiot, zabiega o sponsorów, do czego namawiam też innych, którzy mają mnóstwo pomysłów, co i gdzie zrobić, poza jednym – skąd na to zdobyć środki? Miejski budżet wszystkich pomysłów nie jest w stanie przyjąć. Przykładem innego przedsięwzięcia sponsorskiego jest Festiwal Reżyserii Filmowej, który w tym roku po raz pierwszy pojawi się w Jeleniej Górze. Mam nadzieję, że będzie dobrą promocją Jeleniej Góry, a w ślad za najpopularniejszymi aktorami przyjadą do nas także widzowie. Ten Festiwal został dofinansowany kwotą 100.000 przez KGHM Polska Miedź.

Oczywiście - plac zabaw dla dzieci w Maciejowej nie będzie jednym, który w najbliższym czasie powstanie w Jeleniej Górze. Na kolejne takie inicjatywy zarezerwowano w budżecie Miasta kwotę 50.000 zł.