Obchody "Dnia Świadomości Autyzmu" w Jeleniej Górze.

Podczas pięknego, pogodnego, wiosennego przedpołudnia, we wtorek 2 kwietnia 2019 r. odbył się kolejny przemarsz z Okazji "Dnia Świadomości Autyzmu" zorganizowany przez nauczycieli Specjalnego Ośrodka  Szkolno - Wychowawczego przy ul. Grottgera 1 w Jeleniej Górze.

Zgromadzenie połączone z paradą ma charakter cykliczny a jej głównym celem jest podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. To także okazja na zwrócenie uwagi na problem akceptacji i równości wśród osób z autyzmem. W tegorocznych obchodach wzięły udział wszystkie oddziały ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Jeleniej Górze oraz przedszkolaki z Miejskiego Integracyjnego Przedszkola nr 14 w Jeleniej Górze. Przemarsz ulicami miasta zakończył się wspólnym pamiątkowym zdjęciem przy  Ratuszu oraz przekazaniem przez reprezentację rodziców uczniów i dzieci okolicznościowego dyplomu na ręce Naczelnika Wydziału Edukacji w Jeleniej Górze. Na zakończenie wykonano pamiątkową fotografię wszystkim uczestnikom, którym podczas spotkania towarzyszyły: uśmiech, radość i pozytywna energia słonecznego kwietniowego dnia.

Wydział Edukacji i Sportu
Urzędu Miasta w Jeleniej Górze