Otwarcie łącznika ul. Lubańskiej ze Spółdzielczą (video)

Od 25 lipca kierowcy mogą korzystać z nowego odcinka drogi łączącego ul. Lubańską ze Spółdzielczą. Oficjalnego otwarcia dokonał Prezydent Miasta Marcin Zawiła przy obecności przedstawicieli firm działających w strefie przemysłowej.

Jak zauważyli przedsiębiorcy, to ważny element całego systemu komunikacji w tym obszarze, pozwalający na swobodny dojazd z krajowej „3” i odciążający również z części ruchu ul. Wolności.

To ważna inwestycja dla miasta, przedsiębiorców i pracowników – powiedział Marcin Zawiła, Prezydent Jeleniej Góry. W rejonie dzielnicy przemysłowej pracuje blisko 5 tysięcy ludzi. W połowie sierpnia pojawią się regularne kursy autobusu linii 21 łączącego strefę przemysłową z Cieplicami i Sobieszowem oraz z centrum i z Zabobrzem.

Łączna długość odcinka wynosi 1,3 km i stanowi ostatni odcinek łącznika pomiędzy ul. Lubańską, a trasą czeską. Wydłużeniu uległa również droga pieszo-rowerowa.

Inwestycja, której wartość wyniosła 10,5 mln zł, przy dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej na poziomie 85% , miała zostać zakończona we wrześniu, ale sprzyjające warunki pogodowe, pozwoliły na wcześniejsze zamknięcie prac.

Wykonawcą projektu była firma POL-DRÓG S.A. z Piły