Otwarty Dzień Funduszy Europejskich KARnet

7 maja 2014 r. o godz. 17.30, w ramach ogólnopolskiej akcji Dni Otwarte Funduszy Europejskich, w Klubie Aktywności Rozmaitych (KARnet) przy ul. Kościuszki we Wrocławiu otwarta została wystawa „Mandala” przygotowana przez Uczestników aktywności artystycznej.

Na wystawie zaprezentowano ok. 20 prac, których autorami jest młodzież uczęszczająca na zajęcia artystyczne odbywające się KARnecie. Mandale – jak podkreślaPani Anna Baniewska, Liderka Procesów Grupowych w Klubie – historycznie występowały w różnych kulturach i należą do najstarszych symboli religijnych. Za ich pomocą mamy okazję wyrazić to, czego nie jesteśmy w stanie wyjaśnić słowami. Pomagają nam w tym kolory, wzory i sposób używania pędzla. Poprzez Mandalę możemy opowiedzieć o naszym wewnętrznym krajobrazie, a jednocześnie tworząc ją możemy odpocząć i się zrelaksować.

Osoby tworzące mandale, zapytane o to co daje im ich malowanie odpowiadają, że:otrzymują energię i inspirację, mają możliwość pomyśleć o sobie, o swoim życiu i przyszłości.

Oglądanie wystawy odbywało się w specjalnie oświetlonej sali z latarką w dłoni, tak aby każdej z mandali można było przyjrzeć się dokładnie i zaproponować nazwę dla niektórych z obrazów.

Podczas Dnia Otwartego wystawiono także inne prace wykonane w ramach tej aktywności, jak lniane torby malowane techniką stosowaną przy tworzeniu mandali oraz przedmioty, które dzięki  warsztatom z decoupagu, prowadzonym przez Panią Katarzynę Konarską z „Wszechpracowni” otrzymały „nowe życie”.

 

 

Kalendarz FB