Pasowanie w SP nr 6

Występ artystyczny oraz uroczyste ślubowanie – tak wyglądało pasowanie na pierwszoklasistę, które odbyło się w poniedziałek (14 października) w Szkole Podstawowej nr 6.

Uroczystość rozpoczęła się wystąpieniem dyrektora szkoły Marii Guszały, która powitała wszystkich zebranych oraz zaproszonych gości. W uroczystości uczestniczył Janusz Łyczko – zastępca prezydenta Jeleniej Góry, Ryszard Wach – dyrektor departamentu edukacji oraz Kinga Nowak – przewodnicząca rady rodziców. Pani dyrektor skierowała ciepłe słowa do pierwszoklasistów. Następnie uczniowie klas pierwszych przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowani swoje umiejętności. Po licznych oklaskach przyszedł czas na Akt Ślubowania i Pasowania na uczniów.

Wicedyrektor Justyna Pulter odczytała uczniom tekst ślubowania, w którym uczniowie obiecali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom, pilnie i wytrwale się uczyć. Z wielkim przejęciem i wzruszeniem wypowiedzieli słowo „Ślubujemy!”. Po ślubowaniu dyrektor Maria Guszała oraz Janusz Łyczko – zastępca prezydenta miasta dokonali Aktu Pasowania. „Uroczyście pasuję Cię na Ucznia”, mówili dotykając dużym ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion uczniów. Pierwszaki stanęły na wysokości zadania, bardzo dojrzale i z powagą uczestniczyły w uroczystości. Ten wyjątkowy dzień z całą pewnością wszystkim pozostanie w pamięci.

Gratulujemy i życzymy naszym pierwszoklasistom bardzo dobrych wyników w nauce, wielu radosnych chwil i wytrwałości podczas szkolnej wędrówki w odkrywaniu tajników wiedzy!

Uroczystość uświetnił występ szkolnego chóru „Dobre głosy” - pod kierunkiem mgr Doroty Pogody.

Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i prezenty. Pasowanie zbiegło się w czasie z Dniem Edukacji Narodowej. Były więc także życzenia dla nauczycieli.

Galeria: 

 

Kalendarz FB