Plebiscyt Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. Zagłosuj na Lucynę Kornobys

Lekkoatletka z Jeleniej Góry, złota i brązowa medalistka mistrzostw świata w Dubaju Lucyna Kornobys znalazła się w gronie finalistów 1. Plebiscytu Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. – Polecam tę kandydaturę – mówi prezydent miasta Jerzy Łużniak.

Kapituła 1.Plebiscytu Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego wybrała finałową 5-tkę trenerów i 20-stkę sportowców – kandydatów do zwycięstwa w 1. Plebiscycie Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego na Sportowca 2019 roku.

– Sport jest jej częścią życia a przygotowanie głowy do startu, praca nad zniwelowaniem stresu równie istotna, co forma fizyczna – czytamy w laudacji kandydatury Lucyny Kornobys, złotej medalistki para lekkoatletycznych mistrzostw świata w pchnięciu kulą i brązowej medalistki w rzucie oszczepem. – Odpowiednio skomponowane afirmacje pomagają jej wygrywać na światowych arenach.

Głosowanie rusza już dzisiaj (20 listopada) i potrwa tydzień. Wystarczy wejść na specjalnie przygotowaną platformę, zamieszczoną na https://paralympic.org.pl/plebiscyt-glosowanie/ i poprzeć wybraną kandydaturę. Głosujący musi zaakceptować regulamin i podać swój adres mailowy. Po kliknięciu „wyślij” na wskazany adres mailowy zostanie wysłany link aktywacyjny. Uwaga, głos jest ważny po kliknięciu w otrzymany link.

Do głosowania na Lucynę Kornobys zachęca prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak. – Godnie reprezentuje Jelenią Górę, a także Polskę – powiedział.

W kategorii Sportowiec zgłoszonych zostało 39 zawodników, natomiast w kategorii Trener/Trenerka 16 trenerów/trenerek. Kapituła Plebiscytu spośród nich wybrała finalistów: 20-stkę sportowców-finalistów, oraz 5-tkę trenerów.

Wyniki Plebiscytu zostaną ogłoszone podczas uroczystej Gali Finałowej Plebiscytu w siedzibie PKOl-u 5 grudnia oraz na stronach internetowych i profilu Facebookowym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. Zwycięzcy otrzymają statuetki im. Sir Ludwiga Guttmanna.

20.11.2019r.