Pościg i strzały na Placu Ratuszowym

Grupa terrorystów uciekała przed policją osobowym busem. W pewnym momencie ich auto zderzyło się z innym pojazdem. Byli ranni. Takie sceny wydarzyły się dzisiaj (czwartek, 17 października) na Placu Ratuszowym.

Na szczęście, były to tylko ćwiczenia z udziałem służb ratownictwa medycznego z Polski i Czech, zorganizowane w ramach projektu „Jak ratujecie u was?”.

Scenariusz zakładał, że w busie byli nie tylko terroryści ale i osoby postronne. Po zderzeniu z drugim samochodem, kierowca busa został zakleszczony, inny z pasażerów był przygnieciony wrakiem samochodu. Dwóch terrorystów rzuciło się do ucieczki. Jeden miał broń i strzelał. Obezwładnili go policjanci. Drugim zajął się patrol Straży Granicznej z psem. Przybyli na miejsce strażacy oraz przedstawiciele pogotowia z Polski i Czech rozpoczęli akcję pomocy poszkodowanym. Rozstawiono duży namiot, do którego przeniesiono rannych.

Ćwiczenia miały na celu zacieśnienie współpracy polskich i czeskich służb ratownictwa medycznego, głównie pogotowia ratunkowego, przy udziale innych służb mundurowych, jak policja, straż pożarna czy graniczna. W ramach projektu „Jak ratujecie u was?” odbyły się już m.in. konferencje oraz staże wymienne personelu medycznego.

 


17.10.2019r.

Galeria: 

 

Kalendarz FB