Produkty spod Śnieżki na Placu Ratuszowym

Degustacja serów, wędlin, pieczywa i innych produktów spożywczych (i nie tylko) czekało w piątek, 6 września, na mieszkańców i turystów na Placu Ratuszowym podczas 17. Wystawy Produktów Regionalnych „Wyprodukowano pod Śnieżką”.

Głównym organizatorem wystawy jest Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego a patronem – Miasto Jelenia Góra. Imprezę otworzyli: zastępca prezydenta miasta Janusz Łyczko, prezes KARR Piotr Miedziński, starosta jeleniogórski Krzysztof Wiśniewski i przewodniczący rady powiatu Eugeniusz Kleśta.

– Cieszę się, że możemy być gospodarzem tak wspaniałej imprezy regionalnej, umożliwiającej współpracę lokalnych przedsiębiorców, ale i miast – powiedział prezydent Janusz Łyczko.

Mieszkańcy i turyści przez cały dzień mogli odwiedzać stoiska lokalnych producentów spod Śnieżki. Byli wystawcy zarówno z Polski, jak i Czech. Na stołach znalazły się nie tylko produkty spożywcze, ale i rękodzieło.

Tradycyjnie już, najważniejszym punktem wystawy były konkursy w kategoriach: „Najciekawszy Produkt Regionalny” oraz „Karkonoski Produkt Spożywczy”. Laureaci otrzymali statuetki jelonków. Nagrodzeni za „Najciekawszy Produkt Regionalny” to: Lasglass, za Karkonoski Las „Łubkowskiego” – kawałek leśnej biosfery zamkniętej w szkle, Dziadostwo budowlanka artystyczna Dariusz Godawa za akwarelę z architekturą Jeleniej Góry, wykonaną na podobraziu tynkowej pływy oraz FHU Galena Małgorzaty Kowzan za poduszkę z orkiszem i z dodatkiem płatków róży i lawendy.

Nagrodzeni w kategorii „Karkonoski Produkt Spożywczy”: PPH Lawenda za miód lawendowy, Green life Dawid Kowalczyk i Zofia Kowalczyk za Dżem z maliny leśnej na parze bez cukru, oraz Pasieka pod Wielką Sową za miód z pierzgą.

Zwieńczeniem imprezy był wieczorny koncert GOORAL-a, prekursora stylu ethno elektro. Połączył on muzykę elektroniczną z elementami ludowymi. W Jeleniej Górze mogliśmy usłyszeć jego najbardziej znane kawałki, jak „Karczmareczka” czy – na bis – „Pod Jaworem”.

 


07.09.2019r.

 

Galeria: 

 

Kalendarz FB