Prof. Marek Belka odwiedził Jelenią Górę

W piątek (10.04.) Jelenią Górę odwiedził prof. Marek Belka. Rano studenci Wydziału Ekonomii, Zarządzania i Turystki w Jeleniej Górze mogli wysłuchać jego wykładu, natomiast po południu Prezes NBP odbył spacer po Jeleniej Górze. Jego przewodnikiem po naszym mieście był Prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła.

O godz. 10.00 w auli Wydziału Ekonomii, Zarządzania i Turystki w Jeleniej Górze prof. Marek Belka wygłosił wykład pt. "Doświadczenia i wyzwania integracji europejskiej". Wykład miał charakter otwarty.

Po południu prof. Marek Belka wybrał się na spacer po jeleniogórskiej Starówce. Jego przewodnikiem był Prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła. Prof. Marek Belka pytał Prezydenta Marcina Zawiłę o stan gospodarki naszego miasta oraz planowane i realizowane w Jeleniej Górze inwestycje. Prezez Narodowego Banku Polskiego pogratulował mieszkańcom Jeleniej Góry rozwoju Strefy Ekonomicznej i niskiej stopy bezrobocia.

Prof. Marek Belka jest Prezesem Narodowego Banku Polskiego. Dwukrotnie sprawował funkcję wicepremiera i ministra finansów. Prof. Marek Belka jest również doktorem honoris causa Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.