Przedsiębiorstwa społeczne w praktyce

Forum Aktywności Lokalnej w ramach projektu „Jeleniogórskie Centrum Przedsiębiorczości Społecznej” zaprasza przedstawicieli:

• Organizacji pozarządowych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz

• Jednostek samorządu terytorialnego

którzy nie ukończyli  65 roku życia i zamieszkują w regionie jeleniogórskim (powiat: lubański, lwówecki, zgorzelecki, m. Jelenia Góra, bolesławiecki, kamiennogórski, jeleniogórski) oraz nie uczestniczyli wcześniej w podobnej wizycie studyjnej współfinansowanej z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego do udziału w bezpłatnej 3-dniowej wizycie studyjnej do przedsiębiorstw społecznych z Gminie Klucze oraz Krakowie.

W programie m.in. wizyta w spółdzielni socjalnej założonej przez dwa podmioty prawne - Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Społeczno-Gospodarczego „KLUCZ” i Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne, spotkania ze spółdzielcami i wiele więcej atrakcji. Prezentacja działalności Przedsiębiorstwa Społecznego OGNISKO. Wizyta w Fundacji  Anny Dymnej ,,Mimo wszystko” oraz Spółdzielni Socjalnej ,,Republika Marzeń” założonej przez fundację oraz Stowarzyszenia na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Społeczno – Gospodarczego „KLUCZ” w Kolbarku, 

Termin wizyty studyjnej to: 12-14 lutego 2014 (trzy dni). 

Wyruszamy z Jeleniej Góry 12 lutego 2014 (środa) ok. godz. 8:00, wracamy do Jeleniej Góry 14 lutego 2014 (piątek) ok. godz. 20:00

 

Liczebność grupy na wizycie studyjnej to 20 osób 

 

Uczestnikom oferujemy bezpłatnie:

-  transport: Jelenia – Góra – Gmina Klucze – Jelenia Góra oraz na miejscu w Gminie Klucze, Krakowie

- ubezpieczenie

- wyżywienie podczas pobytu w Gminie Klucze 

- noclegi 

- udział w warsztatach

- materiały edukacyjne

Uwaga! Miejsce zbiórki w dniu wyjazdu i powrotu w dniu przyjazdu będzie w wyznaczonym miejscu w Jeleniej Górze. Uczestnicy spoza Jeleniej Góry będą musieli dojechać do miejsca zbiórki na własny koszt.

 

Forma zgłoszeń: ankieta zgłoszeniowa do 24.01.2014 osobiście, pocztą tradycyjną, pocztą mailową (ewelina@forum.hb.pl) lub faxem (przy zachowaniu oryginałów formularzy) 

Forum Aktywności Lokalnej

Ewelina Groń 

ul. Ludowa 1c

58-316 Wałbrzych

Fax. 74 848 01 00

 

Kryteria rekrutacji: 

- analiza ankiety zgłoszeniowej 

- ewentualna rozmowa rekrutacyjna

 

Kontakt: W razie pytań proszę o kontakt mailowy ewelina@forum.hb.pl lub telefoniczny 535 229 933 (Ewelina Groń, Paulina Serafin)

 

 

Kalendarz FB