Przyłącz się do obchodów Światowego Dnia Ziemi!

Posprzątaj z nami miasto! Wielkimi krokami zbliża się Światowy Dzień Ziemi! To coroczna akcja, podczas której promowane są w społeczeństwie prawidłowe postawy na rzecz ekologii, środowiska i gospodarki odpadami. Mieszkańcy Jeleniej Góry uczestniczą w niej od kilku lat.

Pragniemy ponownie zachęcić Państwa do wzięcia udziału w obchodach Światowego Dnia Ziemi 2019. Akcja w naszym mieście przebiegać będzie w dniu 26 kwietnia 2019 r

Zwracamy się z apelem do szkół i innych placówek oświatowych, firm, organizacji pozarządowych, a także osób prywatnych do włączenia się w akcję. Kontynuując dotychczas podjęte przez Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska inicjatywy promujące prawidłową gospodarkę odpadami, zapraszamy do posprzątania wybranych przez siebie terenów (obszar wokół przedszkola, szkoły, placu zabaw, łąki itp.). Urząd Miasta zabezpiecza uczestnikom akcji worki i rękawice.

Chętnych do udziału prosimy o:
    1. wskazanie liczby uczestników biorących udział w akcji z podaniem:
          -   ilości worków: 35l (1 rolka 50 worków), 60l (1 rolka 50 worków), 120l (1 rolka
     25 worków),
          -   ilości rękawic: XS, S, M, L, XL,
    2. wskazanie sprzątanego terenu,
    3. wskazanie miejsca gromadzenia i odbioru worków z odpadami,
    4. wskazanie osoby do kontaktu (wraz z numerem telefonu).

Zgłoszenia i powyższe informacje prosimy przekazać do dnia 10 kwietnia 2019 r. na adres e-mail: odpady@jeleniagora.pl lub telefonicznie pod numerem 75 75 49 858.

Jednocześnie informujemy, że worki i rękawice będzie można pobierać 24 kwietnia 2019 r. w godzinach od 8:00 do 15:00 i 25 kwietnia 2019 r. w godzinach od 8:00 do 16:00  w Referacie Gospodarki Odpadami ul. Okrzei 10 w Jeleniej Górze, II piętro, pokój nr 203.