Seminarium nt. zjawiska dyskryminacji oraz przeciwdziałania jej przejawom

Fundacja Grejpfrut zaprasza na seminarium naukowe poświęcone problematyce skali szeroko pojętej dyskryminacji w województwie dolnośląskim. Jego celem będzie podsumowanie efektów wypracowanych w ramach zadania publicznego “Zwiększenie świadomości instytucji publicznych i organizacji pozarządowych na temat skali zjawiska dyskryminacji oraz możliwości przeciwdziałania jej przejawom na Dolnym Śląsku” zleconego przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego.

Seminarium składać się będzie z dwóch części. W pierwszej, Joanna Podgórska-Rykała oraz Wiktor Pietrzak z zespołu Fundacji Grejpfrut zaprezentują raport sumujący wyniki badań nad zjawiskiem dyskryminacji w regionie. Z kolei w drugiej części spotkania postaramy się wspólnie z osobami uczestniczącymi w seminarium wypracować rekomendacje działań służące zmianie sytuacji, które jednocześnie wpisywałyby się w Krajowy Program Działań na rzecz Równego Traktowania na lata 2013-2016, opracowany przez Pełnomocniczkę Rządu ds. Równego Traktowania. W spotkaniu wezmą udział m. in. Pełnomocniczka Wojewody ds. Równego Traktowania, Przedstawicielka Rzecznika Praw Obywatelskich. Ufamy, że międzysektorowa oraz międzyinstytucjonalna współpraca pozwoli zapewnić efektywne wdrażanie zmian w naszym regionie.

Seminarium odbędzie się 9. grudnia 2014 r. w godzinach 12:00-15:00 w siedzibie Fundacji Grejpfrut w Sektorze 3 we Wrocławiu. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Wszystkie osoby zainteresowane prosimy o informację mejlową do dnia 7 grudnia 2014 r. W tytule wiadomości należy wpisać : seminarium badawcze.

Uczestnicy i uczestniczki wydarzenia otrzymają dyplomy potwierdzające ich udział.

W imieniu Zespołu Fundacji Grejpfrut

Wiktor Pietrzak