Spotkanie Noworoczne Prezydenta Miasta 2014

13 stycznia odbyło się Spotkanie Noworoczne Prezydenta Miasta Jeleniej Góry. Spotkanie rozpoczęło się od koncertu Zespołu Finezja – uczniów Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze, w składzie : Michał Starak, Wojciech Kowal, Emilia Adamowicz, Krzysztof Kowalski, Tomasz Taf, Aleksandra Dogiel i Jakub Nyc. pod kierownictwem prof. Tomasza Gadziny. Po występie głos zabrał Prezydent Marcin Zawiła podsumowując najważniejsze inwestycję w 2013 roku - przebudowach i budowach dróg, w tym: Spółdzielczej, Osiedla Robotniczego, rozwoju inwestycji w strefie gospodarczej – ul Spółdzielcza, odbudowie mostu w Maciejowej, modernizacji z udziałem unijnych pieniędzy budynków m.in. przy ul. Złotniczej i Drzymały.

Nie zapomniano o inwestycjach w Jeleniogórskiej oświacie. Prezydent mówił również o planach na 2014 rok - Ten rok będzie czasem koncentracji naszych wysiłków na śródmieściu – podkreślał. – Chcemy, by centrum miasta się rozwijało i tętniło życiem. Za wzór inicjatyw podjętych przez mieszkańców trzeba podać ul. Okrzei, która po remoncie drogi i modernizacji zabytkowych kamieniczek stała się jedną z najbardziej reprezentacyjnych ulic w mieście. Mam nadzieję, że w podobny sposób pięknieć będzie Aleja Wojska Polskiego. 

Trzy Jeleniogórskie firmy i organizacja pozarządowa otrzymały nagrody Prezydenta Miasta. Pierwszy nagrodę odebrał prezes firmy OPSO -Jacek Ratasiewicz. Firma wytwarza elementy i systemy odwadniające z polimerobetonu. Kolejnymi nagrodzonymi było małżeństwo Rafał i Sylwia Ładzińscy, właściciele firmy Metal-Master. Zostali oni wyróżnieni za stworzenie biznesowego samolotu, który ma dużą szansę podbić rynek lotniczy. Trzecią nagrodzona firmą była firma Kubex, która intensywnie rozwija się od początku lat 90 i zajmuje się przetwórstwem mięsa. Prezydent Zawiła postanowił w tym roku przyznać specjalna nagrodę dla Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. Towarzystwo wydaje szereg publikacji dotyczących Kresów i ich mieszkańców, prowadzi wiele akcji, organizuje wernisaże, wystawy, a ostatnią była wystawa fotograficzną „Park Aleksandria w Białej Cerkwi”, którą poprzedziło odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej wizycie Wincentego Pola w Bibliotece Schaffgotschów w 1847 roku. Towarzystwo jest również organizatorem corocznego, cieszącego się dużym uznaniem - festiwalu piosenki kresowej oraz aktywnie włącza się w organizowane przez miasto uroczystości o charakterze patriotycznym.

Na koniec pojawił się wywołany przez zebranych wierszem, kominiarz. Kominiarz biały jak śnieg – przynoszący równie dużo . szczęścia. Wręczył kalendarze z 366 [ :-) ] szczęśliwymi dniami.

Video relacja TV Strimeo

Galeria: 

 

Kalendarz FB